Katarína (19) sa na príchod svojej dcérky nesmierne tešila. To však ešte netušila, čo si pre ňu osud nachystal a akú strašnú správu sa dozvie od lekárov už o chvíľu…

Katarína mala dieťa v mladom veku, no napriek tomu sa na príchod svojej dcérky nesmierne tešila. 19-ročná mamička porodila zdravú dcérku a nič nenasvedčovalo tomu, že by mala mať maličká zdravotné problémy. Všetko sa začalo potom, ako Vaneske začalo pred rokom opúchať očko, foto >>> TU <<<.

Hoci najprv lekári poslali dievčatko domov s liekmi, stav sa nezlepšoval, a tak nasledoval kolotoč vyšetrení, ktoré potvrdili najhorší možný scenár. Katka si vypočula zdrvujúcu diagnózu – jej dcérka má rakovinu. Nasledovný mesiac strávili v nemocnici, kde Vaneska absolvovala náročnú chemoterapiu. Dievčatku nechutilo jesť a zlepšenie nastalo až po príchode domov. Napokon musela podstúpiť aj transplantáciu kostnej drene, čo zvládla bojovníčka na výbornú.

Vaneska ale naďalej bojuje o svoj život, keďže rakovina postihla až 93 % jej telíčka a nádory sú takmer všade. Aby toho nebolo málo, s chorobu dcérky sa mamička musí popasovať sama, keďže partner ich opustil: “Vaneskin otec sa na nás vykašľal a na všetko sme samy. Veľmi ťažko to zvládame finančne, keďže cesty do Bratislavy nie sú najlacnejšie. Robím všetko, aby mala naša princezná to, čo potrebuje. Veľmi by som chcela malinkej urobiť novú izbičku, no neviem, ako to zvládnuť,“ zúfa si pre Nový Čas statočná Katka.

Najviac ju ale ničia desivé prognózy lekárov, no ona chce len jedno: “Neviem, čo bude s mojou láskou, no doktorka nás pripravila aj na to najhoršie. Pokojne sa môže stať, že sa Vaneska ráno nezobudí, čoho sa bojím najviac. Jedno však viem, že chcem jej dopriať všetku radosť na svete, aby si užila toho čo najviac,“ dodáva mamička, ktorej osud nadelil neľahký údel.

Zdroj: cas.sk | Foto: Pixabay