Celý svet jej doslova leží pri nohách. Osemročná Ava Clarke bola obdarovaná doslova unikátnym vzhľadom. O dievčatko s bledučkou pokožkou, blond afrom a plnými ružovými perami sa ide modelingový svet doslova pobiť!

Na jednej strane výhra, na tej druhej množstvo rizík. Aj takto znie diagnóza malej Avy Clarke, ktorá sa narodila absolútne obyčajným rodičom, tmavým afroameričanom. Dievčatko však prišlo na svet s veľmi vzácnou chorobou, o to viac, že rodičia sú sfarbením pokožky-tmaví. Ona je albínkou a práve toto ochorenie z nej vytvorilo krásnu bytosť s absolútne unikátnym vzhľadom, ktorá dostáva jednu modelingovú ponuku za druhou.

Anjelsky krásna Ava Clarke

 

Albinizmus je dedičné ochorenie, ktoré sa prejavuje farebnou odchýlkou niektorých tkanív ľudského tela. Je spôsobený poruchou tvorby farbiva melanínu, ktorý je u zdravých jedincov zodpovedný za sfarbenie kože, vlasov a očí. Táto unikátna odlišnosť “albínov”si však častokrát vyberá svoju daň v podobe ďalších pridružených chorôb, najčastejšie sú to poruchy zraku či dokonca slepota.

Osemročná anjelská Ava je mimoriadne vzácna svojim vzhľadom a modelingový priemysel sa o ňu naozaj doslova bije. Dokonca sa o nej dozvedela aj spevácka diva Beyoncé a zavolala si ju na červený koberec. Dievčatko však trpí poruchami zraku, a práve pre to jej rodičia zabezpečili školu pre takto postihnuté deti. Momentálne je situácia s jej diagnózou absolútne v poriadku a dievčatko sa tak môže naplno venovať škole a modelingu. Držíme jej palce, vyzerá naozaj krásne!

Ava Clarke

 

Ava Clarke v spoločnosti Beyoncé

Zdroj/Foto: Instagram