Len 18-týždňové šteniatko menom Molly neprežilo ohňostroj. Maličká teriérka zomrela vydesená a vystresovaná. Jej zúfalá majiteľka Susan teraz posiela všetkým jasný odkaz.

Susan Paterson žila až doteraz v Južnom Yorkshire so svojím milovaným psíkom. Len 18-týždňovému šteniatku dala meno Molly, no dlho si jeho spoločnosť neužila. Drobnú teriérku totiž zabil ohňostroj, ktorý jej podľa Unilad spôsobil srdcový infarkt.

Zúfalá majiteľka zverejnila v jednej z facebookových skupín odkaz pre všetkých “pyrotechnikov”: “Oni netrpia len psychicky, ale aj fyzicky, snažia sa utiecť, skryť sa. Keďže ľudia robia ohňostroje v akúkoľvek časť roka a vyrábajú extrémny hluk, je pre chovateľov ťažké ukryť svoje zvieratká a ochrániť ich.”

V krajine sa pritom rozbehla petícia, ktorú spustila Julie Doorne, pričom v nej žiadajú zákaz a obmedzenie používania pyrotechniky, aby zabránili utrpeniu zvierat. Petíciu doposiaľ podpísalo 500-tisíc ľudí. Veľký hluk a svetlá ale ovplyvňujú aj mačky, domácich miláčikov, ako aj divo žijúce zvieratá. Nie sú ojedinelé prípady, kedy si kone či iné zvieratá ublížili pri tom, ako sa snažili uniknúť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: unilad.co.uk │ Foto: Facebook/Susan P.