Vo štvrtok došlo v Pečeňadoch pri Piešťanoch k veľkej tragédií. Päťročný chlapček sprchoval svojho 2-ročného bračeka Mirka s horúcou sprchou. Ten na následky popálenín zomrel, no hrôzu naháňajú najmä slová záchranára.

Vo štvrtok sa odohrala v Pečeňadoch pri Piešťanoch strašná tragédia. Rodina, ktorá má päť detí, sa v ten deň starala aj o ďalšie tri, ktoré patria ich kamarátke. Kým si ale mama Zuzana odskočila na nákup do Trmavy, otec Martin na ne ostal sám. Medzi varovanými deťmi bol aj 2-ročný Mirko, ktorý sa odrazu poranil pri tom, ako ho na štrku sotila jeho sestra. Mirkov starší brat ho išiel podľa slov muža rýchlo poumývať do sprchy.

Vraj si ale predtým neoveril, aká teplá voda z ružice tečie. V tom čase bola tak nahriata, že chlapček sa ocitol pod prúdom 60-stupňovej vriacej vody. Na fialovú, olupujúcu sa kožu upozornili otca až ďalšie deti. Vtedy už v panike volal na tiesňovú linku 155 a do domu rýchlo dorazil skúsený záchranár Viliam Dobiáš. Mirka so 70-percentnými popáleninami previezli do nemocnice na Kramároch, kde však, bohužiaľ, svojim zraneniam podľahol.

Záchranárove slová po tragédií sú ale poriadne mrazivé: “Na taký rozsah popálenín to dieťa muselo byť v kontakte minimálne desať, pätnásť, možno dvadsať sekúnd s tou horúcou vodou. Dvojročné dieťa po vystavení v teplejšej vode, ako mu je príjemné v priebehu jednej až dvoch sekúnd, začne protestovať, kričať, plakať alebo sa snaží utiecť. Čiže rozpor bol medzi tým, čo popisovali, ako to vzniklo a rozsahom toho klinického nálezu,” tvrdí podľa televízie Markíza Dobiáš, ktorý tak nie je stotožnený so slovami otca. Prípadom sa už zaoberá aj polícia.

Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<

V tejto sprche došlo k tragédií

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Televízia Markíza | Video: YouTube