Slovenská futbalová reprezentácia mala byť podľa predšampionátových prognóz vo svojej skupine E kandidátom na posledné miesto, prípadne na 3. miesto na úkor Rumunska. Nielen naša, ale aj presvedčivá rumunská výhra všetko menia. Aspoň na prvý pohľad.

Nečakané víťazstvo Slovenska nad Belgickom 1:0, ktoré bolo favoritom skupiny, síce istotu postupu pre nás, pochopiteľne, neznamená, ale znamená to, že bez ohľadu na výsledok nášho piatkového výsledku proti Ukrajine budeme pred zápasom proti Rumunsku určite v hre o postup. Za istých okolností ho už budeme mať istý.

Kto vyhrá EURO ´24? Chatbot ChatGPT verí TEJTO krajine!

Otázky a odpovede o postupových možnostiach Slovenska

Čo je vlastne kritériou pri rovnosti bodov?

Ak budú mať dva tímy rovnaký počet bodov v skupine, prvým kľúčovým rozhodujúcim faktorom je ich vzájomný zápas. Ak by ho mali nerozhodný, ďalším kritériom je celkový rozdiel skóre, následne vyšší počet strelených gólov. Následne by ho hry vstúpili ďalšie kritériá, ktoré však vstupujú do platnosti skutočne zriedkavo-

To platí aj v prípade, že by mali tri tímy rovnaký počet bodov. Tu sa v prom rade urobí minitabuľka týchto troch tímov. Ak by z nich mali všetky tímy rovnaký počet bodov, dôležité bude skóre z týchto duelov a následne viac strelených gólov.

Môžu nás stačiť 3 body na postup?

Áno, môžu. No predošlé dva šampionáty, ktoré sa hrali rovnakým formátom ukázali, že zisk troch bodov stačiť nemusí. Slovensko stále môže skončiť s tromi body i posledné, no aj tretie, no v tabuľke tretích tímov byť na jednej z dvoch najhorších priečok.

Budú znamenať 4 body pre Slovensko istotu postupu?

Zisk 4 bodov tiež nemusí znamenať postup. Hypoteticky sa stále môže stať aj to, že so štyrmi bodmi môžeme byť poslední, no veľmi vysoká prehra Ukrajiny s Rumunmi túto teóriu pomerne minimalizuje. Byť tretí so štyrmi bodmi v predošlých dvoch európskych šampionátoch ale pre všetky takéto tímy znamenalo postup do osemfinále.

Bude znamenať zisk viac ako 4 bodov postup do ďalšej fázy?

Stále existujú matematické teórie, pri ktorých by to stačiť nemuselo, no tu hovoríme skutočne o utópii. Či už 5 bodov (výhra a dve remízy) alebo 6 bodov (dve výhry a jedna prehra) sa na 99% istote postupu rovnať budú.

Slováci vyhrali, Lobotka mužom zápasu: Škriniar hneď reagoval cez IG!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/sfzofficial