Čína nie je len extrémne ľudnatá krajina, ale taktiež je aj mimoriadne silným hráčom svetovej politiky, no aj v oblasti technológií a inžinierstva. Mnohé čínske vysoké školy majú byť medzi najlepšími na svete.

Aktuálne sú v Číne, dalo by sa povedať, posadnutí robotizáciou. Fakt, že Čína kladie veľký dôraz na rozvoj technológií, nie je žiadnym prekvapením. Snahy Číny v odboroch ako sú zelené technológie, nové jadrové reaktory, alebo umelá inteligencia dosahujú stále lepšie výsledky. Demonštruje to aj oficiálne vyjadrenie vlády o tom, že krajina chce od roku 2025 začať masovo produkovať autonómne humanoidné roboty.

Výrobou humanoidných robotov v masívnych počtoch sa chce Čína vyšvihnúť na vrchol technologického vývoja. K ich dokonalosti ešte veľký kus práce ale chýba. Sami Číňania priznávajú, že na to, aby svoj cieľ dosiahli, musia ešte dosiahnuť celý rad technologických prelomov v oblasti robotiky i umelej inteligencie. Aj preto sa zdá byť rok 2025 dosť nerealistický.

Avšak len samotná skutočnosť, že by sa to tejto ekonomicky silnej krajine mohlo behom pár rokov skutočne podariť, môže desiť. Otázne je totižto, na čo všetko by dokázala Čína týchto robotov vycvičiť a dokonca pri vymknutí spod kontroly by sa mohli stať niektorí autori sci-fi literatúry, žiaľ, i vizionármi, čo v tomto prípade rozhodne nechceme.

Zdroj: MSN | Foto: Pixabay