Hoci planéta Zem je v porovnaní s inými malá, je nesmierne rozmanitá, čo asi všetci uznáme. A len mizivé percento ľudí navštívi za život viac ako len niekoľko málo krajín. A aj tí, ktorí ich navštívia viac, často vyhľadávajú len konkrétne miesta. Na konci života si môže teda najmenej 99% ľudí povedať, že videlo toho skutočne málo.

Každopádne, vďaka dokumentom, no aj obyčajným obrázkom na internete môžeme vidieť aj miesta, kam sa takmer nie je reálne dostať. Napríklad Mount Everest, Amazonský prales alebo trebárs brehy Antarktídy. My si ale teraz ukážeme sedem záberov z Google máp, ktoré mnohým možno “otvoria oči” alebo nás aspoň trošku prekvapia.

SEDEM ZÁBEROV Z CELÉHO SVETA, KTORÉ PREKVAPIA

Nočné Káthmandú

Nepál si mnohí spoja hlavne s Himalájami a miestnymi dedinskými ľuďmi, ktorých poznajú z dokumentov. Na tejto fotke pripomínajúcej nejaké nočné európske veľkomesto ale nie je nič iné, ako hlavné mesto tohoto “horského” štátu.

Delta Amazonky

Amazonka, najmohutnejšia rieka sveta. Preteká cez dažďové pralesy a každý si ju tak nejako asi aj predstaví. Ale Amazonka je aj táto znečistená voda pripomínajúca skôr záber mora. Jej delta je široká desiatky kilometrov a rozhodne v nej nie je čistá voda.

Paríž

Mesto milencov, Eiffelovka, Víťazný oblúk, Versailles. To všetko je Paríž, aký si predstaví množstvo ľudí vo chvíli, keď sa spomenie metropola Francúzska. Avšak aj Paríž je podobne ako Bratislava, Praha či trebárs Košice, len bežné mesto.

→ POKRAČOVANIE ČLÁNKU