Otrasný zážitok z dovolenky si odniesla mladá mamička Marianne, ktorá chcela pri návšteve Prahy nakojiť svoju dcérku. Reakcia strážnika ju však odrovnala, no i tak sa nenechala odradiť.

Marianne, mladá mamička z Kanady, zrejme nebude v najlepšom spomínať na rodinnú dovolenku v Prahe. Keď sa totiž s 2-ročnou dcérkou Laylou vybrala do Chrámu sv. Víta, jej unavené a hladné dieťa si vypýtalo jesť. Marianne začala dievčatko kojiť na schodoch pred chrámom, no odrazu k nej podišiel strážnik, ktorý ju mal svojou odpornou reakciou odrovnať. “Toto nie je miesto na kojenie, choďte von!” započula od muža podľa informácii českého Blesku.

Svoje konanie však bráni so slovami, že kojenie bolo nevyhnutné. “Bola unavená kvôli časovému posunu, hladná, bolo horúco, všetko bolo pre ňu nové a kojenie ju ukľudňuje,” uviedla zhrozená mamička, ktorá dcérke dokonca nasadila širší klobúčik, aby jej pri kojení nebolo vidieť prsia. Strážnik ju mal však vykázať so šokujúcimi slovami: “Ak chcete byť liberálna matka, buďte, ale vonku.” Žena sa ale napriek opakovanému napomínaniu nedala odradiť a dcérku kojila ďalej.

Po zverejnení videa ale prišla správa Pražského hradu s nečakaným objasnením: “Zamestnanec SPH len žene ponúkol na kojenie iné miesto, ako je studená kamenná podlaha v najfrekventovanejšej časti katedrály sv. Víta,” bráni správanie strážnika hovorca správy. Názor na incident si urobte na základe videa sami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Marianne Drouin, Pixabay