Legendárny spevák Vašo Patejl zomrel 19. augusta v dôsledku rakoviny pankreasu. So zosnulým umelcom sa mohla rodina, priatelia, kolegovia i fanúšikovia rozlúčiť 30. augusta v Prahe. Smútočnej udalosti sa zúčastnilo veľké množstvo ľudí, i keď manažér speváka je presvedčený, že nie všetci prítomní mali úprimné úmysly.

Náhla smrť Vaša Patejdla vyvolala veľký smútok na Slovensku i v Česku. Mnohé známe osobnosti verejne spomínali na spoločnú spoluprácu a taktiež aj poslednej rozlúčky sa zúčastnilo veľké množstvo celebrít. Medzi smútočnými hosťami sa nachádzal aj spevákov manažér Jiří Strážnický, s ktorým spolupracoval 10 rokov.

Podľa jeho slov bol člen kapely Elán geniálny hudobník, no mnohé jeho skladby nebolo jednoduché dostať do popredia. ,,…ale teraz, keď umrel, všetci mu dvoria ako najlepší kamaráti a spolupracovníci. Mená hovoriť nebudem, ale veľmi ma mrzí, že človek musí umrieť, aby okolie vrátane médií a ľudí docenilo kvality umelca,“ otvorene povedal pre PLUS 7 DNÍ.

Strážnického malo dokonca zaraziť, keď sa na pohrebe objavili niektoré celebrity. ,,A to je aj obrázok pohrebu a rôznych vyhlásení ľudí, ktorí tam prišli a neboli ani pozvaní, robili si na tom svoje promo,“ myslí si jeho blízky spolupracovník, ktorý je zároveň vďačný za hudobné vystúpenia, ktoré zazneli na poslednej rozlúčke, pričom by Patejdla určite potešili.

Po oficiálnom obrade sa najbližšia rodina a pár blízkych priateľov presunula do strašnického krematória a následne sa stretli do pivovaru U sv. Norberta, kde to mal spevák veľmi rád. Spoločne si zaspomínali na milovaného človeka a na gitare si zahrali pár jeho obľúbených skladieb.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: PLUS 7 DNÍ  |  Foto: FB/Vašo Patejdl, ELÁN