Počas lyžovačky v Bachledovej doline sa stal zľadovatelý svah osudným mladej učiteľke Lucke, ktorá sa už nevráti ani k svojej dcérke a manželovi, ani ku svojim milovaným tretiakom do školy.

Na svahu v Bachledovej doline došlo k obrovskej tragédii, keď sa mladá Lucia († 30) vybrala na vlek spolu s trojročnou dcérou Johankou, ktorú chcela naučiť lyžovať. Krátko na to sa jej odopla lyža, a tak odovzdala dcérku svojmu manželovi, no keď sa snažila po lyžu dôjsť, začala z kopca naberať obrovskú rýchlosť a nekontrolovane narazila do stĺpa vleku. Počas nárazu utrpela masívne vnútorné krvácanie a, žiaľ, zraneniam na mieste podľahla.

Manžel František sa na celú hrôzu pozeral s ich dcérkou na rukách a keď videl, že sa blíži najhoršie, stihol aspoň otočiť dcérku preč, aby nevidela mamičku umierať. Riaditeľka školy, v ktorej Lucia pracovala, opisuje pre Nový Čas najťažšie chvíle: “František mi hovoril, že to potom povedali Johanke. Pýtala sa, kedy príde mamička a on jej odvetil, že mamička sa už nikdy nevráti,” dodáva so slzami v očiach. František už počas pondelka cestoval naspäť do Popradu, aby si vyzdvihol telo mŕtvej manželky. Na Lucku však nebude so slzami v očiach spomínať len najbližšia rodina, ale aj celá škola, kde panuje pochmúrna nálada. Nad školou visí čierna vlajka, na chodbe je zverejnené parte a pred školou sa zbierajú kvety a sviečky, ktoré sem kladú rodičia žiakov. Lucia totiž patrila k obľúbeným pedagógom a riaditeľka si jej obetavú prácu nevedela vynachváliť.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook