Smrť policajného exprezidenta Milana Lučanského naďalej rezonuje širokou spoločnosťou. K jeho údajnej samovražde sa vyjadrili mnohí politici a pred pár hodinami prehovoril aj jeho syn Adam. Jeho slová zrejme povzbudili aj manželku zosnulého policajta.

Martina Lučanská s policajným exprezidentom vychovávala tri deti, pričom manželova smrť ju úplne zdrvila. Po smrti milovaného partnera stratil jej život zmysel, keďže prežíva obrovskú bolesť. Podľa vlastných slov sú jej najväčšou oporou práve deti, ktoré pri nej stoja v najťažšom období života.

Manželka zosnulého policajta prezradila, že manžela videla deň pred jeho smrťou, kedy jej dovolili byť pri jeho lôžku. Netušila, že je to poslednýkrát, kedy ho vidí. ,,Kým ja som mala za chrbtom Mikulcove komando pri posteli môjho muža v nepriestrelných vestách a so samopalmi v ruke, pán minister vnútra R. Mikulec sa zabával na chate v Martine na Martinských holiach, kde je do dnešného dňa,“ napísala na sociálnej sieti.

Lučanská zároveň uvažuje nad dôležitou otázkou, ktorá v nej vyvoláva ešte väčší smútok. ,,A tak sa pýtam sama seba, to naozaj chcem tak veľa, aby niekto tak kompetentný, ako je minister vnútra R. MIKULEC v demokratickej krajine, ktorý zabezpečuje bezpečnosť a poriadok v nej, mu bolo naozaj zaťažko vyvesiť čiernu vlajku nad budovou ministerstva vnútra a vzdať mu tak úctu na počesť jeho pamiatke?“ pýta sa zdrvená vdova.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovražduna druhý deň zomrel v nemocnici.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Martina Lučanská  |  Foto: FB/Martina Lučanská, Milan Lučanský, Roman Mikulec-minister vnútra SR