Miroslav Marček, ktorý sa mal len nedávno priznať k chladnokrvej vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, šokuje. Vyšetrovateľom mal prezradiť kľúčovú informáciu, na ktorú netrpezlivo čaká celé Slovensko. Kto si teda objednal vraždu novinára?

V prípade vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice nastal nevídaný posun. Polícii sa nedávno konečne podarilo prelomiť šifrovanú komunikáciu Mariana Kočnera a ku vražde sa mal priznať Miroslav Marček, hoci sa až doteraz predpokladalo, že zločin vykonal Szabó.

Marček ako údajný vrah zrejme začal spolupracovať s políciou a prezradil to, na čo netrpezlivo čaká celé Slovensko. Kto si teda objednal vraždu mladého novinára? Zadržaný muž 11. apríla vypovedal, že zadanie malo prísť zo zahraničia: “Zoltán Andruskó sa vyjadril, že tá objednávka je pre nejakého jeho známeho, Rusa, ktorý hovorí slabo po slovensky. Spomínal, že ten pán je novinár, a že píše nejaké veci, čo sa niekomu nepáčia. Aké a ohľadom čoho, to neviem,” mala znieť výpoveď podľa informácii televízie JOJ.

Je zatiaľ otázne, či je spomínaný muž zo zahraničia naozaj objednávateľ alebo ide tiež len o sprostredkovateľa, ako aj to, či vôbec povedal Andruskó Marčekovi pravdivé informácie. Na povrch však vyplávali aj ďalšie znepokojivé fakty. Tóth mal pre DenníkN potvrdiť, že do sledovania novinárov boli zapojení aj ďalší ľudia. Má ísť o bývalého športového moderátora televízie Joj Petra Hollého a blogerku a volejbalistku Alexandru Janouškovú, ktorí sa stali fiktívnymi majiteľmi áut, na ktorých vykonávali sledovanie.

Zdroj: noviny.sk │ Foto: YouTube/Aktuality.sk