Je to iba pár dní, čo došlo pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej k nečakanému zvratu. V posledných mesiacoch sa totiž predpokladalo, že vieme, kto držal v ruke zbraň v osudnej chvíli, pričom sa všetka pozornosť uprela na Mariana Kočnera, údajného objednávateľa dvojnásobnej vraždy. Dnes je však všetko inak a Slováci na to majú jasný názor.

Mnohí vyšetrovatelia boli presvedčení, že Tomáš Szabó bol vrahom, ktorý nepozorovane vošiel na pozemok mladej dvojice, pričom ich následne zavraždil. Vo štvrtok 11. apríla bol však vypočúvaný Miroslav Marček, ktorý bol taktiež v skupine zatknutých v súvislosti s dvojnásobnou vraždou.

Príslušníci NAKA zrejme netušili, čo sa dozvedia v priebehu päťhodinového výsluchu. ,,Podľa informácií RTVS sa Miroslav Marček priznal k účasti na chladnokrvnej vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej,” informovala RTVS na svojom facebookovom profile, čo následne potvrdili aj iné média.

Slováci zareagovali na udalosti z posledných dní, pričom sa viacerí k tejto téme vyjadrili na sociálnej sieti. Podľa “našincov“ sa Marček stal iba obetným baránkom. ,,Nastrčený človek. Neverím. Dostal určite slušne zaplatené za krivé svedectvo a priznanie,“ napísala jedna z komentujúcich Sloveniek. ,,Vinníci našli bábku, ktorá im teraz padla vhod. Zrejme nemal na výber a musel sa priznať. Tipujem vydieranie,“ prejavil svoj názor ďalší z komentujúcich ľudí.

Komentáre Slovákov

Zdroj: Facebook/Televízne noviny TV Markíza  |  Foto: Facebook/Televízne noviny TV Markíza, Facebook/RTVS, YouTube