Marcel Forgáč sa k politike nikdy nevyjadroval, pričom sa názorom k jednotlivým politikom radšej vyhýbal. Všetko však zmenila očkovacia lotéria z dielne Igora Matoviča, ktorú moderoval spoločne s Verou Wisterovou.

Marcel Forgáč priznal, že ponuku moderovať očkovaciu lotériu dlho zvažoval predovšetkým kvôli politickému pozadiu, ktoré sa stalo súčasťou žrebovania o stovky tisíc eur. Presvedčiť ho mali epidemiológovia, ktorí v tom čase tvrdili, že je lepšie niečo robiť ako nerobiť nič. Sám si však zlízol množstvo kritiky, a dokonca jemu i jeho rodine niektorí Slováci priali smrť.

Rodák z Kežmarku otvorene uviedol, že moderovanie očkovacie lotérie si v životopise na prvé miesto nedá, no ani sa nemá za čo hanbiť. Stále ho však prekvapuje, že opoziční poslanci apelujú na ľudí, aby sa nedali zaočkovať, aj keď chápe ich dôvody. „Považujem za špičkového politika práve Roberta Fica. Považujem ho za človeka, ktorý presne vie, čo robí a vie, ako to robí. Je to cynický kalkul… je to opakovanie 40. rokov 20. storočia a hesla čím horšie, tým lepšie. Čím väčší chaos v spoločnosti, tým preferencie tej súčasnej opozície rastú, atď.,” povedal v relácií Na scéne v rozhovore s Marekom Vagovičom.

Obľúbený spíker Funrádia neskrýval hnev pri snahe Fica, Pellegriniho a ďalších presvedčiť ľudí, že vakcinácia nie je cesta z pandémie koronavírusu. ,,Považujem to za veľmi nešťastné. Boj proti vede, boj proti systému. Ak politik, ktorý roky viedol túto krajinu, odrazu ide brojiť… je to vrchol populizmu,“ myslí si Forgáč, ktorý upozornil, že pomenovanie problémov a šírenie nenávisti sú dve rozdielne veci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Aktuality.sk  |  Foto: YT/Aktuality.sk, FB/Robert Fico, RTVS