Marek Krajčí náhle odvolal riaditeľa VÚSCH: Zamestnanci protestujú!

Dátum:

Minister zdravotníctva sa počas pandémie koronavírusu rozhodol pre radikálny krok, ktorý sa nestretol so súhlasom odborníkov ani zamestnancov jednej z dôležitejších nemocníc na Slovensku. Po dlhých 17 rokoch totiž riaditeľ dostal nečakaný vyhadzov.

Marek Krajčí vo štvrtok (4. februára) odvolal z postu predsedu predstavenstva generálneho riaditeľa Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) Františka Sabola. Uvedenú funkciu zastával 17 rokov a podľa jeho slov bolo stretnutie so šéfom zdravotníctva krátke a veľmi strohé.

Odvolanie riaditeľa vyvolal hnev aj u samotných zamestnancov, ktorí na okná budovy zavesili obrovský transparent s nápisom ,,Nášho GR (pozn. red. generálneho riaditeľa) si nedáme“. Pred budovou sa iba pred pár hodinami dokonca uskutočnil večerný protest.

Podporu Sabolovi vyjadrili aj odborári, Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika i vedenie mesta Košice. ,,Táto informácia nás šokovala a hlboko sa nás ľudsky a profesionálne dotkla. Preto sme sa tu stretli, aby sme mu prejavili svoju plnú podporu,“ vyhlásil pred zhromaždenými medicínsky riaditeľ VÚSCH Ján Luczy, ktorý zároveň uviedol, že generálny riaditeľ bol odvolaný v deň, keď pochovával svoju mamu.

Je však zarážajúce, že Krajčí neuviedol žiadny dôvod, ktorý ho presvedčil na výmenu tak významnej pozície. Dočasným riaditeľom sa stal Anton Jura, ktorý v minulosti riadil stratégiu rozvoja americkej spoločnosti U.S. Steel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvkosice.sk  |  Foto: tvkosice.sk, FB/Marek Krajčí, Slovenská basketbalová asociácia

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...