V posledných mesiacoch čelí minister zdravotníctva Marek Krajčí tvrdej kritike zo strany občanov a najnovšie sa pridali aj politici, ktorí v minulosti zastávali jeho pozíciu. Svorne tvrdia, že člen koaličnej strany OĽaNO na svojej funkcií už dávno presluhuje. Reakcia na seba nenechala dlho čakať!

Marekovi Krajčímu sa pripisuje veľké množstvo prešľapov, ktoré majú tvrdý dopad na občanov. Niet sa čo diviť, že nešetria na jeho adresu tvrdou kritikou. Dokonca sa do dnešného dňa nestretol s predstaviteľmi Zväzu ambulantných poskytovateľov, ktorí ho dlhé mesiace prosia o schôdzku.

Najnovšie si servítku pred ústa nedávali ani jeho predchodcovia, podľa ktorých na svojej pozícii už presluhuje. Tomáš Drucker mu vyčíta nedostatok manažérskych schopností na systémové kroky a Richard Raši je presvedčený, že iba plní príkazy premiéra. Najväčší hnev lomcuje Andreou Kalavskou, ktorá bojuje v prvej línií a pacienti jej umierajú priamo pred očami.

Šéf zdravotníctva však verejné výzvy na odstúpenie považuje iba za snahu o zviditeľnenie sa. Krajčí sa obhajuje argumentom, že robí všetko pre to, aby sa podarilo zachrániť čo najväčší počet ľudí. Podľa hovorkyne rezortu zdravotníctva Zuzany Eliášovej má denne pracovať na tom, aby Slovensko porazilo pandémiu koronavírusu. Člen strany OĽaNO zároveň oznámil, že v ťažkých časoch neuvážené personálne výmeny nepomôžu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk, heatlh.gov.sk  |  Foto: YT/BJB Viera, FB/Marek Krajčí