Slovensko je v dnešných dňoch rozdelené na dva tábory – na tých, ktorí tvrdia, že je výsostným právom ženy rozhodnúť sa, či chce alebo nechce porodiť a vychovať dieťa a na ich odporcov – ľudí, čo stoja rezolútne na strane života a potrat odsudzujú ako vraždu. Herečka Mária Bartalos má vo svojom názore jasno, preto pred niekoľkými dňami prostredníctvom videa vyzývala Slovákov, aby sa zúčastnili Pochodu za život. Zožala za to však poriadne ostrú kritiku.

Čerstvá mamina Mária sa spolu s manželom Adriánom a malým synčekom v náručí postavila pred kamery a jasne a nahlas povedala, čo si myslí – človek podľa nej nemá nijaké právo brať inému život. Netají sa tým, že je kresťanka a svoju existenciu považuje za dar. V šoubiznise je známa ako rodinný typ človeka a neraz sa vyjadrila, že to nebude trvať dlho a k malému Noelovi pribudne súrodenec. O potrate neuvažovala a nikdy ani nebude – za žiadnych okolností. Týmto tvrdením si však proti sebe rozpútala vlnu kritiky.

Takto Mária so svojou rodinou vystúpila v kampani Pochodu za život. Je zarytou odporkyňou potratov a ráta s tým, že sa to nemusí páčiť všetkým.

Interupcia ako sebecký čin

Včera sme vám priniesli článok o Slovenke, ktorá sa rozhodla pre umelé prerušenie tehotenstva a o svoj príbeh sa podelila na sociálnej sieti. Vyjadrila sa, že nič neľutuje, pretože keby tak nebola urobila, dnes by mala 6-ročné dieťa s mužom, ktorý tretíkrát sedí vo väzení. Podľa vlastných slov by trpela nielen ona, ale aj dieťa. Nie každý s ňou súhlasí. Opačný názor má herečka známa z Oteckov či filmu Trhlina.

Slovenka to povedala na plné ústa: Bola som na potrate a NIČ NEĽUTUJEM!

„Mám tento názor a rátam s tým, že sa niekomu páčiť nebude. Som veriaci človek, život mi bol daný a ja nemám nijaké právo ho niekomu brať, už vôbec nie vo vlastný prospech alebo pre vlastnú pohodlnosť. Interrupciu neuznávam v nijakom prípade! Keď chce byť žena slobodná, nech je, ale ak raz čelí realite, že je tehotná, mala by to v prvom rade prijať a riešiť to inou cestou ako tou najľahšou – zbaviť sa ho. To je absolútne sebecké,“ vyjadrila sa Mária v súkromnej správe istej Natálii. Tá ju priamo konfrontovala s obvinením, že sa snaží odobrať ženám právo rozhodovať o vlastnom tele. Odpoveď následne zverejnila na sociálnej sieti.

Materstvo ju napĺňa šťastím. Nie každá žena to však musí cítiť rovnako.

Argumenty na miske váh

Každá strana má svoju pravdu – základnou otázkou pritom je, do akej miery je sloboda dôležitejšia ako začínajúci život? Tu sa však dve znepriatelené strany nikdy nezhodnú. Bartalos dnes preto čelí poriadne ostrým komentárom. Tie najčastejšie spomínajú fakt, že herečka patrí k tým šťastným ženám, ktoré počali dieťa dobrovoľne a s partnerom, ktorého si zvolili samy. Toto si skutočne nemôžu povedať všetky. Diskusia je preto veľmi citlivá hlavne v prípadoch, keď hovoríme o obetiach znásilnenia, matkách so zdravotnými komplikáciami či poškodených plodoch. Pravdou zostáva, že nech máme na to akýkoľvek názor, vždy budú proti sebe stáť tisícky odporcov, ktorí budú bojovať za presný opak. Táto odveká diskusia preto nikdy nedôjde k svojmu záveru.  

Mária Bartalos s manželom Adrianom a malým synčekom Noelom

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/maria.bartalos, Youtube