V strane Za ľudí to poriadne vrie, pričom sa zdá, že kameňom úrazu sa stala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Najnovšie vyjadrenia Remišovej potvrdzujú, že jej kolegyňa vytvorila v strane frakciu, ktorá neveští nič dobré.

Veronika Remišová verejne vyhlásila, že Kolíková svojimi vyjadreniam rozstrieľala stranu Za ľudí ako rešeto. Podľa jej slov chce rozložiť nielen najmenšiu koaličnú stranu, ale aj celú koalíciu. ,,…vytvorili v strane frakciu, ktorá vždy znamená štiepenie a v 99 % aj odchod,“ uviedla v rozhovore pre cas.sk.

Na slová šéfky už zareagovala aj samotná ministerka spravodlivosti s jasným stanoviskom. ,,Neodchádzam zo strany Za ľudí, neodchádzam z koalície. Cítim zodpovednosť za stranu a za ľudí v nej, pretože je tam množstvo kvalitných ľudí, ktorých si vážim a ktorí pre stranu aj pre ľudí urobili kopec dobrej roboty,“ napísala na sociálnej sieti.

Kolíková zároveň upozornila, že si stojí za každým opatrením aj počas predošlých vlád. ,,Či už je to rozbehnutie Centra právnej pomoci, ktoré dnes poskytuje pomoc ľuďom v materiálnej núdzi v kanceláriách po celom Slovensku. Alebo zverejňovanie zmlúv, zverejňovanie súdnych rozhodnutí, protischránkový register – to sú všetko opatrenia, bez ktorých by odhaľovanie mafie a korupcie aj na tých najvyšších miestach bolo len ťažko možné,“ bráni sa politička, ktorá v minulosti figurovala vo Ficovej vláde.

Šéfka rezortu spravodlivosti sa taktiež vyjadrila k napätiu v strane Za ľudí. Za východisko považuje zvolanie snemu, kde bude legitímnou cestou zvolený nový predseda strany. Podľa jej slov môže nové vedenie pomôcť k stabilite a jednote v politickom hnutí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Mária Kolíková  |  Foto: FB/Mária Kolíková, Veronika Remišová, YT/Pravda