Americká speváčka Mariah Carey si získala fanúšikov vianočnou skladbou All I Want for Christmas Is You, ktorá bola vydaná v roku 1994. Aj napriek tomu, že od jej nahratia ubehlo takmer 30 rokov, singel patrí k najpočúvanejším a najsťahovanejším hitom počas najkrajších sviatkov.

Mnohí si nevedia predstaviť, že by si počas Vianoc aspoň raz nevypočuli legendárny hit od Mariah Carey. Populárna skladba je už desaťročia na vrchole zoznamu obľúbených vianočných piesní. Vedomá si je toho aj samotná speváčka, ktorá sa pokúsila získať nevšedný titul.

Jej spoločnosť Lotion LLC totiž požiadala o ochrannú známku, aby mohla používať oficiálny titul kráľovnej Vianoc. Americký úrad pre patenty a ochranné známky však žiadosť zamietol. Kráska s mimoriadnym hlasovým rozsahom sa však nevzdala a pokúsila sa získať tituly QOC (Queen of Christmas) alebo princezná Vianoc, no ani tentokrát nepochodila.

Snaha 52-ročnej umelkyne neušla verejnosti, pričom mnohé osobnosti hudobného priemyslu jej obchodné kroky kritizovali. Jednou z nich bola speváčka Elizabeth Chan, ktorá dokonca na úrade podala právnu námietku voči jej navrhovaným ochranným známkam. ,,Nikto by sa nemal držať ničoho okolo Vianoc alebo si to monopolizovať tak, ako sa o to Mariah večne snaží,“ povedala v rozhovore pre Variety.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com | Foto: FB/Mariah Carey | Video: YT/Mariah Carey