Parlamentné voľby sa nezadržateľne blížia. Už vo februári budúceho roka sa Slováci stretnú pri volebnej urne, kedy rozhodnú o novom zložení vlády. Dalo sa tak očakávať, že zo strany politikov budú prichádzať lukratívne ponuky, pričom výnimkou nie je ani Marian Kotleba.

Predseda politickej strany Ľudová strana Naše Slovensko je stabilnou súčasťou parlamentu a stolička sa pod ním rozhodne netrasie. Najnovšie prieskumy dokonca hovoria o tom, že Marian Kotleba by mohol pokojne zostaviť novú vládu ako víťaz parlamentných volieb.

Aj napriek tomu sa však rozhodol osloviť sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina. Ten totiž na začiatku októbra oznámil založenie jeho politickej strany Vlasť. ,,Zabudnime na to, čo nás rozdeľuje a myslime v tejto chvíli na to, čo máme spoločné. Ľudová strana Naše Slovensko je pripravená na spoluprácu, ktorú vám, ako predseda strany, týmto verejne ponúkam. Poďme do volieb spoločne a ukážme, že pre Slovensko sa aj my dokážeme spojiť,“ odkázal neúspešnému kandidátovi na prezidenta prostredníctvom videa na sociálnej sieti.

Líder ĽSNS argumentuje tým, že v dôsledku nespojenia sa môžu národné hlasy roztrieštiť alebo prepadnúť. Slovensko tak bude, podľa jeho slov, definitívne stratené. Harabin by sa mal k verejnej výzve vyjadriť do 31. októbra, kedy môže získať koaličného partnera alebo pôjde do volieb ako samostatná jednotka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: Facebook/Marian Kotleba-kandidát na prezidenta SR  |  Video: Facebook/Milan Uhrík