Jeden z najslávnejších mladých úspešných ľudí súčasnosti bol v Taliansku. Počas pobytu ho prijal dokonca aj samotný pápež vo Vatikáne.

[sociallocker]Zakladateľ Facebooku bol pozvaný pápežom, s ktorým diskutovali na rôzne témy, predovšetkým o tom, ako používať Facebooku, resp. komunikačné technológie k zmierneniu chudoby, šíreniu posolstva nádeje, no taktiež aj iné témy. Paradoxne pápež nemá oficiálny účet na Facebooku, ale len na Twitteri, ktorý je vlastne konkurenciou Zuckerbergovej sociálnej siete.

Taliansky premiér Matteo Renzi taktiež pozval Marca a hovorili aj o zemetrasení, ktoré spôsobilo v Taliansku obrovské materiálne škody, no predovšetkým obrovské straty na ľudských životoch. Premiér hovoril o tom, ako aj vďaka Facebooku bolo Taliansko zjednotené počas tejto tragédie a ako sociálna sieť pomáha. Dokonca Facebook poskytol  Taliansku finančnú podporu, poskytol pol milióna eur pre oblasť zdevastovanú zemetrasením. Peniaze boli zaslané do talianskeho Červeného kríža, ktorý peniaze použil na usporiadanie ďalších finančných zbierok i na vyzývanie k darovaniu krvi.

Zdroj: denik.cz | Foto: dailywire.com
[/sociallocker]