V uplynulých dňoch sa voči pozvaniu do predvolebnej politickej debaty televízie Markíza verejne ohradila strana Smer-SD, a rovnako tak aj Republika. K ich kritike sa napokon vyjadrila i samotná televízia, ktorá posiela všetkým jednoznačný odkaz.

Pozvanie do diskusnej relácie televízie Markíza odmietol Robert Fico, no aj strana Republika. Šéf Smeru sa opakovane nezúčastnil debaty s progresívcom Michalom Šimečkom so slovami, že jeho pracovný diár je plný. Smer na sociálnej sieti napokon zverejnil status, v ktorom odkazuje Markíze, že odmieta byť súčasťou jej “manipulatívnych politických diskusií”.

Na tieto slová zareagoval Šimečka z Progresívneho Slovenska, ktorý Ficovi odkázal, aby už toľko neuhýbal. “Našli ste si čas na debatu s p. Viskupičom aj s p. Hegerom. Duelu so mnou ste sa už trikrát vyhli, vraj pre plný diár. Úprimne, keď do diskusií chodíte, ale nenájdete si čas na predsedu preferenčne druhej najsilnejšej strany, výhovorka s diárom neznie príliš dôveryhodne,” uviedol so slovami, že “nie je dôstojné sa pred tým takto ukrývať”.

V rovnakom čase sa rozhodla Markízu bojkotovať aj Republika. Milan Uhrík uviedol, že “kým sa Markíza neunormálni, tak tam nebudú chodiť”. Ku kritike obidvoch strán zaujala stanovisko i Markíza, ktorá podľa svojich slov dáva spravodlivý priestor všetkým kandidujúcim stranám. “Kladieme dôraz na to, aby sa rôzne politické názory dostali k divákom rovnomerne a aby každá politická strana dostala príležitosť na diskusiu. Preto budeme zástupcov politických strán do týchto predvolebných debát zaraďovať podľa transparentného kľúča, a to podľa priemeru posledných prieskumov volebných preferencií najrenomovanejších agentúr FOCUS a AKO k 20. septembru 2023,” uviedla podľa Mediaklik. Taktiež zdôraznila, že na dodržiavanie pravidiel dohliada aj redakčná rada CME zložená z odborníkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mediaklik.sk| Foto: FB/Michal Šimečka • Progresívne Slovensko, SMER – SSD, Milan Uhrík • Republika, RTVS, Televízia Markíza