Obľúbená televízna show Svadba na prvý pohľad búra štatistiky sledovanosti aj tento rok. Osudy štyroch párov zaujímajú Slovákov natoľko, že podľa dostupných informácií stúpol aj počet predplatiteľov VOYO platformy, kde si môžu v predstihu pozrieť novú časť. 

Tereza a Milan, účastníci poslednej „svadby na slepo“, sa pred experimentom poznali. Teda, len pár dní, avšak koncept reality show bol značne narušený. Tréner pôsobiaci v Prahe si totiž povedal, že svoju zverenkyňu chce za manželku on, neprenechá ju inému a do programu sa prihlásil dodatočne.

 

Vedúca zábavnej tvorby v Markíze Lucia Perojuc Novému času prezradila, že pred svadbou „operovali“ so všetkými možnosťami. Buď by si Tereza vzala vybratého ženícha podľa pôvodného plánu, alebo by jej produkcia oznámila, že sa prihlásil niekto, kto ju miluje, alebo by ju vylúčili z experimentu.

Televízia tak začala zložité rokovania s majiteľom licencie na tento program. „Prebiehali vo viacerých kolách a trvali asi dva týždne. Po absolvovaní testov a rozhodnutí expertov, že je pre Terezu vhodným partnerom po psychologickej, ale aj po biologickej stránke, prebiehali ďalšie rokovania. Následné vyhlásenie licenzora bolo jednoznačné –správny match, teda spojenie, je dôležitejšie ako pravidlo experimentu. Takže v konečnom dôsledku nechali rozhodnutie, kto sa stane Tereziným manželom, na expertov,“ vysvetľuje vedúca zábavnej tvorby. Všetky rozhodnutia Markízy prebehli v súlade s pravidlami, a preto sa televízia nemusí obávať akýchkoľvek pokút či sankcií. Nič podobné sa zatiaľ v žiadnej inej krajine nestalo.

“Tento sociálny experiment je pre nezadaných, ktorí nevedia nájsť lásku. Skúsili už všetky možnosti a toho pravého či tú pravú nie a nie nájsť. Preto si myslíme, že ak niekto chce získať srdce niekoho, na kom mu záleží, nemá dôvod sa prihlasovať do tohto sociálneho experimentu,” dodáva a hovorí, že sa neboja vytvárania akéhosi nebezpečného precedensu, pretože situácia, ktorá sa stala Tereze s Milanom, bola príliš jedinečná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Instagram/ milan_benda, TV Markíza/ Svadba na prvý pohľad | Zdroj: cas.sk