Po tom, čo 2. marca 2017 mal v kinách premiéru film Únos od autorky Mariany Čengel Solčanskej, ktorý je zasadený do rokov 90-tych, kedy u nás vládla mafia, sa na Slovensku opäť otvorila téma tzv. Mečiarových amnestií. Tie chce takmer celé Slovensko zrušiť, aby mohli byť potrestaní vinníci, ktorí syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča odviekli do cudziny.

Na túto tému okrem politikov, ktorí sa chystajú Mečiarove amnestie právne zrušiť, reagujú aj slovenské televízie, ktoré buď pripravili alebo ešte len plánujú pripraviť rôzne diskusné relácie, v ktorých by politici ale aj široká verejnosť, mali diskutovať na tému Mečiarových amnestií.

Televízia Markíza takúto reláciu chystá na nedeľu 19. marca so začiatkom o 13:00h. Trvať by mala viac ako hodinu a pol a Markíza si do štúdia pozvala vyše desiatku hostí. Medzi pozvanými sú mená ako:
Oskar Fegyveres – bývalý príslušník SIS a korunný svedok zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny
Peter Vačok – bývalý vyšetrovateľ únosu Michala Kováča mladšieho
Ján Cuper – bývalý poslanec za HZDS a advokát Ivana Lexu
Milan Markovič – priekopník slovenskej politickej satiry
Ľuba Lesná – novinárka, ktorá aktívne sledovala kauzu zavlečenia Michala Kováča mladšieho od jej začiatku a napísala o ňom aj knihu
Otto Weiter – spevák, šoumen a moderátor
Ján Budaj – poslanec NR SR za hnutie OĽaNO, predkladateľ pôvodného opozičného návrhu na zrušenie Mečiarových amnestií
Peter Kresák – poslanec NR SR za stranu Most-Híd a ústavný právnik, predkladateľ vládneho návrhu ústavného zákona na zrušenie Mečiarových amnestií

Okrem nich sa na túto tému vyjadria aj Anna Remiášová – matka Róberta Remiáša, svedka zavraždeného v súvislosti s kauzou únosu Michala Kováča mladšieho, Pavol Demeš – niekdajší poradca a blízky spolupracovník prezidenta Michala Kováča, či speváčka Celeste Buckingham.

Reláciu bude moderovať dvojica v zložení Zlatica Puškárová a Michal Kovačič.

Zdroj: omediach.com | Foto: static.cdn.markiza.sk