Už o necelý týždeň to bude rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej. Pri tejto príležitosti bola zverejnená šokujúca nahrávka telefonátu Mariana Kočnera a zavraždeného žurnalistu. Zároveň sa televízia Markíza rozhodla odvysielať dokumentárny film o zosnulej dvojici.

V priebehu posledného roka sa v súvislosti s vraždou mladého pár neustále objavujú ďalšie dôkazy, vyjadrenia polície a zainteresovaných strán, dokonca už došlo aj k niekoľkým zásahom špecializovanej agentúry NAKA. Mnoho teórií, ktoré počas vyšetrovania vznikli, sa však nepotvrdili.

S určitosťou vieme, že polícia sedem mesiacov po tragédií zasahovala v meste Kolárovo, pričom zadržala štyri osoby obvinené z vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27). Konkrétne išlo o Tomáša Szaba, Miroslava Marčeka, Zoltána Andruska a Alenu Zsuzsovú, ktorá mala byť objednávateľom vraždy mladej dvojice. Páchatelia sa stále nachádzajú vo väzbe.

Za overenú informáciu môžeme považovať aj vyhrážanie sa podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý v telefonáte s Kuciakom nešetril urážkami a zastrašujúcimi praktikami. Najväčšie podozrenie tak stále padá na Kočnera, ktorý sa nachádza vo väzbe, no zatiaľ je obvinený iba v kauze zmenky.

V posledných dvanástich mesiacoch sa o tejto tragédií vie žalostne málo, pričom mnoho policajtov a politikov, vrátane prezidenta sa dušovalo, že vinník bude čo najskôr dolapený a postavený pred súd. Televízia Markíza si preto pre divákov pripravila dokumentárny filmu s názvom ,,Ján a Martina- Vražda, ktorá zmenila Slovensko,“ aby pripomenula občanom našej krajiny túto tragédiu. To sa však Slovákom nepáči, keďže majú všetkého dosť a niektorí sa vyjadrili, že by o tejto zavraždenej dvojici už radšej ani nepočuli!

Reakcie Slovákov

Ukážka dokumentu o Jánovi a Martine

Zdroj: Facebook/Televizne noviny TV Markiza  |  Foto: Facebook/Televizne noviny TV Markiza, Pixabay  |  Video: Facebook/Televizne noviny TV Markiza