Mnohí redaktori sa snažia čo najskôr dostať na miesto, kde došlo k trestnému činu či vážnej dopravnej nehode, aby mohli ako prví informovať divákov. V niektorých prípadoch sú dokonca spravodajcovia na mieste omnoho skôr ako samotná polícia. Dnes je známe, prečo to tak je!

V minulosti sa stávalo pravidlom, že redaktori televízie Markíza sa objavili na mieste činu omnoho skôr, ako dorazila polícia, hasiči či záchranári. Na reportáže z terénu si spomenul aj moderátor Patrik Herman v dokumente s názvom “Televízne noviny 25“.

Podľa jeho slov sa jemu aj jeho kolegom podarilo natočiť celú udalosť, a dokonca aj vyspovedať svedkov, kým prišli muži zákona. V niektorých momentoch museli policajti požiadať o natočené záznamy redaktorov, keďže mnohí svedkovia v danom čase boli dávno preč.

Bývalý moderátor Stanislav Pavlík prezradil, že televízia Markíza ,,napichla“ jednu z policajných vysielačiek. ,,Ja neviem, či sa to vôbec smie povedať, ale vtedy sme vymysleli taký hybrid CB rádia a skenera, aby sme sa dostali na frekvencie, a preto bola televízia Markíza vždy prvá na mieste deja,“ zaznie v dokumente.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: TV Markíza, Twitter