Veronike Cifrovej Ostrihoňovej a Sajfovi sa pred viac ako troma mesiacmi radikálne zmenil život. V druhej polovici septembra sa zo zabehnutej dvojice stali šťastní rodičia a k vernej fenke Molly im pribudla rozkošná dcérka Sára.

Obľúbená moderátorka televízie Markíza a YouTuberka Veronika Cifrová Ostrihoňová si v týchto týždňoch naplno vychutnáva materskú dovolenku. Sympatická plavovláska si však dobre uvedomuje, že mamičkovské povinnosti nepatria len za dreve bytu a svojej dcérke je ochotná dať presne to, čo potrebuje za každých okolností. Inak tomu nie je ani v prípade dojčenia na verejnosti, ktoré aj v 21. storočí rozdeľuje ľudí na dve strany.

Kým niektorí sú v otázke kojenia detí v spoločnosti zásadne proti, mnohé matky v tom nevidia žiadny problém a pre okamžité potreby svojich potomkov sú bez problémov ochotné prekročiť vlastný tieň. Rovnako je to i v prípade Veroniky, ktorá otvorene priznala, že patrí skôr k hanblivým typom, avšak Sáru nemá problém kdekoľvek nakŕmiť.

„Robím to decentne, a nikomu nepchám pod nos to, čo tam nepatrí. Dieťa totiž jesť musí, a zároveň matka (minimálne taká ako ja, ktorá by najradšej bola na 34 miestach naraz), nepatrí na samotku. Asi sa všetci zhodneme, že dojčiť v reštaurácii na toalete, sediac na zachodovej miske, je pomerne negustiózne. Pre tých, ktorí majú s dojčiacimi ženami problém, existuje pravidlo – čo ma vizuálne, či mentálne vyrušuje, na to sa nepozerám,“ uviedla bez predsudkov, s čím sa stotožnilo množstvo Sloveniek.

Ako tiež poznamenala, výroba i následné spotrebovanie umelého mlieka je mimoriadne škodlivou záležitosťou pre planétu, pričom len ročný odpad z tohto produktu predstavuje 86-tisíc ton kovu a 364-tisíc ton papiera. „Ak sa teda, matky, nehanbíte triediť odpad, či obmedzovať plasty, rovnako by ste sa nemali hanbiť dojčiť. Kedykoľvek, kdekoľvek. Ste totiž okrem iného ekologicky uvedomelé občianky,“ dodala Veronika s úsmevom, pričom vyjadrila aj podporu ženám, ktoré pri využívaní umelého mlieka, žiaľ, nemajú na výber.

Celý príspevok si môžete prečítať >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/veronikaostrihonova