Obľúbený markizák sa dostal do povedomia divákov pred pár rokmi vďaka vtipným videám, ktorými baví tisícky fanúšikov. Mnohí však vôbec netušia, že ho priťahuje rovnaké pohlavie, pričom sú presvedčení, že jeho ,,vystúpenia“ sú iba súčasťou extrovertného prejavu.

Františka Košartišťana poznajú Slováci pod prezývkou ,,Fero Joke“. Na sociálnych sieťach rád paroduje známe osobnosti alebo zverejňuje vtipné scénky. Pre televíziu Markízu dokonca natáčal videá, kde stvárňoval postavu upratovačky Maji.

Rodák z Oravy sa však netají svojou orientáciou, pričom si inakosť uvedomil ešte na základnej škole. Sám priznal, že si prešiel ťažkými časmi, kedy ho spolužiaci dokonca verbálne aj fyzicky napádali. Začal chodiť na terapiu, ktorá mu výrazne pomohla. ,,S terapeutom sme potom spoločne prišli na to, že humor môže byť súčasťou mojej terapie,“ uviedol 30-ročný mladík v rozhovore pre Denník N.

Dobrý kamarát a bývalý spolužiak komičky Evelyn hovorí o svojej orientácií otvorene, keďže chce inšpirovať ďalších ľudí, ktorých priťahuje rovnaké pohlavie. Zároveň si však uvedomuje, že mnohí sú nútení svoje pocity tajiť. ,,Chápem, keď niekto svoju homose*ualitu tají. Napríklad ľudia zo šoubiznisu, ktorí sa boja, že tak prídu o popularitu,“ upozornil Fero Joke.

Málokto však vie, že slovenský ,,vtipálek“ sa niekoľkokrát prihlásil na medicínu, no na školu sa nedostal. Napokon však v nemocnici pracoval, kde začal spolupracovať s ľuďmi s Downovým syndrómom. Po zážitku s touto skupinou ľudí vyštudoval špeciálnu pedagogiku a stal sa osobným asistentom. Žiadneho z klientov vôbec nezaujíma, že je gay a z jeho prítomnosti sú nadšení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: IG/tvmarkizaofficial, fero_joke, FB/Fero