Slovensko je momentálne na chvoste európskych krajín v súvislosti s denným prírastkom nakazených. Zdravotníci sú bezradní, keďže nemocnice hlásia posledné lôžka s pľúcnou ventiláciou. Katastrofálna epidemiologická situácia v krajine trápi aj herca Maroša Kramára.

Nie je to tak dávno, čo Zdena Studenková vyhlásila, že mnohí ľudia veria hoaxom, v dôsledku čoho sa nielenže nechcú dať zaočkovať, ale útočia na osobnosti propagujúce vakcináciu. ,,Čím je tá úroveň myslenia nižšia, tým viac sa to prejavuje na tom, ako ktorá dedina alebo mesto sú zaočkované, a to je podľa mňa hrozné,“ povedala herečka pre jojkársky magazín TopStar.

Najnovšie sa k aktuálnej situácií vyjadril aj Maroš Kramár, ktorý je s neustáleho nárastu infikovaných ľudí veľmi smutný. ,,Túto situáciu vnímam zle, prichádzame o robotu, o život ako taký. Život je strašne krátky, treba ho žiť, treba si ho užívať. No pokiaľ ľudia nepochopia očkovanie… a vôbec nechápem ľudí, ktorí rozmýšľajú nad tým, či sa očkovať alebo neočkovať. Keby sme sa všetci očkovali, dávno by sme boli v nižších farbách,“ uviedol pre plusku.sk.

62-ročný umelec vidí východisko iba v očkovaní, pričom kritizuje ľudí, ktorí vyvolávajú agresívne potýčky s mužmi zákona. ,,My, čo všetko pre to urobíme, trocha trpíme za tých, ktorí stále váhajú. A tí, čo sa chodia biť do obchodov… tomu vôbec nerozumiem! Tam sa mi úplne rozum zastavuje. To akoby my sme teraz chytali nezaočkovaných a nasilu ich pichali. My ich nechávame, nech sa rozhodnú, tak nech nechávajú aj oni nás, aby sme sa rozhodli,“ myslí si rodák z Bratislavy, ktorý sa už chystá na tretiu dávku vakcíny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/RTVSofficial, TV JOJ, IG/maroskramar