Martin Šmahel sa na Farme predviedol ako šikovný pracant, no z hry ho napokon vyradil duel s Karin. Po vypadnutí sa rozhodol otvorene priznať, aký je jeho názor na ženy na Farme či na naštvaného Petra Harezníka. 

Martin Šmahel prekvapil mnohých Slovákov, keď prijal pozvanie na schátraný statok na Záhorí. Ešte väčšie prekvapenie zrejme nastalo, keď všetkým ukázal, že nie je len svalnáčom z televíznych obrazoviek a dokáže aj poriadne zamakať. S väčšinou farmárov dokázal bez problémov vychádzať, no našli sa aj takí, ktorí ho znenávideli. Martin nám exkluzívne prezradil, ako vnímal život na Farme.

Bývalý partner Miriam Kalisovej prišiel na statok predovšetkým prehodnotiť svoj život a upratať si v chaose, čo sa mu podľa jeho slov konečne podarilo: “Či mi farma pomohla? Určite áno. Pochopil som veľa vecí a najdôležitejšia z nich je zostať sám sebou za každých okolností. A že sa vyplatí žiť podľa morálnych zásad, to nikdy nesklame. Utriedil som si tam veľa myšlienok, vyrovnal sa s minulosťou, pochopil som, prečo sa udiali niektoré medzníky v mojom živote a zmieril sa s tým, že sa mi rozpadla rodina,” priznáva narovinu.

Martin sa podľa svojich slov zmieril s rozpadom rodiny..

Martin patril na Farme medzi najväčších pracantov a aj preto sú mnohí fanúšikovia z jeho vypadnutia sklamaní. On sám ale ostatných prácu nehodnotí, no tešil sa z vlastného prínosu pre farmárov: “Mal som veľmi dobré pocity zo skorého ranného vstávania, oveľa viac som toho stihol a užíval som si každé idylické ráno s hmlou nad jazerom, chytal som ryby, staral sa o zvieratká – od svitania mali čo jesť a piť, zakladal som oheň, aby sme mali teplú vodu a teplo v miestnosti, pripravoval drevo do piecky, robil poriadok, a to všetko sa dalo stíhať, kým ostatní spali. Robilo mi dobre vedieť, že mi tieto rituály prischli a že sa v tom na mňa mohli ostatní vždy spoľahnúť. Pripadal som si užitočný. Navyše som si odniesol cenné skúsenosti,” raduje sa.

Aj keď s väčšinou farmárov vychádzal viac ako dobre, časom vznikli na Farme konflikty, predovšetkým s Petrom Harezníkom. Martin má ale v tomto spore celkom jasno: “Peťo zrejme neprekusol, že ma Táňa v opitom stave obťažovala a svoj hnev nasmeroval proti mne. Mnohokrát som mu odpustil, v podstate bol zaslepený a ovplyvnený láskou k Táni a ja k nemu neprechovávam žiadne negatívne emócie. Nečakám, že by sa mi chcel niekedy k tomu vyjadriť, myslím si, že nie je ten typ, ktorý takto rieši vzniknuté situácie. Ja si vždy za sebou radšej “vyčistím dvor”, aby ma neťažil žiaden konflikt z minulosti, ale nie každý je takto nastavený a ani to nevyžadujem,” myslí si úprimne.

Peter sa podľa Martina naňho naštval potom, čo ho obťažovala Táňa

Na pretras prišli aj Martinove sympatie k farmárkam na statku, no aj keď ho viacerí spájali s Karin, fitnessák túto informáciu razantne odmieta: “S Karin som nemal žiaden vzťah, ale vnímal som, ako sa počas show jemne menila k lepšiemu, no myslím si, že by mala do budúcna popracovať na tom, aby menej hodnotila druhých a viac rozvíjala samú seba. V závere farmy sme mali pár pekných rozhovorov, kde som jej viac nahliadol pod škrupinku, ale to je všetko.” Farmára, ktorý vypadol tesne pred bránami finále však neoslovili ako ženy ani ostatné súťažiace: “Necítil som žiadne väčšie sympatie k ženám na statku, dobre som si však vychádzal s Katkou Brychtovou a Twiinskami, no ostatné ženy, teda tie mladšie, ma nenadchli ničím. Ja si u žien vážim najmä slušnosť, skromnosť, samostatnosť a schopnosť prežiť svojou húževnatosťou a snaživosťou, šikovnosť a iniciatívu prevziať za niečo zodpovednosť. Takú som tam nestretol, ale doma ju mám,” odhaľuje city.

Aj keď nemal na statku s úplne každým vrúcny vzťah, v budúcnosti sa nebráni stretnutiu s farmármi a je otvorený každej možnosti: “Myslím, že príde čas na stretnutie s Milanom, Dominikom, Mišom, Robom, Renčou, Dadou, Karin, no nebudem sa brániť ani hromadnému stretnutiu všetkých farmárov, keď na to príde a zaspomínať si na všetko už len so smiechom a dobrou náladou,” dodáva s optimizmom farmár, ktorému prialo výhru množstvo fanúšikov. O finalistoch a definitívnom víťazovi sa ale rozhodne už v nasledujúcich dňoch…

S Karin si ku koncu porozumel, no v súkromí mu imponuje iný typ žien

Foto: TV Markíza