Je tomu len zopár hodín, čo celé Slovensko šokovala informácia o úmrtí dvoch mladých mužov, ktorých záchranné zložky hľadali niekoľko dní. Napokon však došlo k nečakanému záveru, keď polícia oznámila, že telá tínedžerov našla bez známok života v areáli roľníckeho družstva.

Zúfalí rodičia zalarmovali záchranné zložky ohľadom Martina († 16) a Romana († 16) z Podturne, ktorí ostali nezvestní 11. septembra. Oboch mladých mužov hľadal nielen Pohotovostný pátrací tím či hasiči, ale aj desiatky dobrovoľníkov. Podľa informácii portálu čas.sk mal telá oboch mladíkov nájsť vo štvrtok krátko po siedmej hodine v žumpe strážnik roľníckeho družstva v Závažnej Porube, pričom polícia potvrdila ich úmrtie.

„Chlapci boli vypátraní, žiaľ, už bez známok života. Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a za účelom zistenia presnej príčiny smrti maloletých nariadil vykonať pitvu. Vzhľadom na citlivosť prípadu nebudeme poskytovať, až do skončenia vyšetrovania, k nemu už žiadne bližšie informácie,“ informoval štátny orgán verejnosť.

Ako prezradili dobrovoľníci, zosnulých hľadali v lese, v dolinách aj na kopcoch, pričom do poslednej chvíle verili, že ich nájdu živých. Jeden z priateľov chlapcov je dokonca presvedčený, že za úmrtím stredoškolákov mala byť nešťastná náhoda. „Martin totiž nevedel vôbec plávať, podľa mňa spadol do žumpy a Roman ho chcel zachrániť. Zrejme sa tam utopili spolu ešte v sobotu. Lebo všetci sme sa im snažili dovolať a ani jeden už nemal signál na telefóne…“ uviedol pre čas.sk kamarát Kamil (14). Ako dodal, chlapci boli nielen dobrí priatelia, ktorí boli slušní a vždy ochotní pomôcť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Pohotovostný pátrací tím – ZA kraj, Polícia SR – Žilinský kraj