Úraz a náhla smrť generála Milana Lučanského (†51) je naďalej predmetom vyšetrovania, v dôsledku čoho sa objavujú stále nové skutočnosti. Vyšetrovatelia napokon dospeli k názoru, že je čas na vypočutie rodinných príslušníkov zosnulého muža.

Včera (3. februára) v doobedňajších hodinách sa vdova po Milanovi Lučanskom v sprievode svojich dvoch synov a právneho zástupcu rodiny Miroslava Radačovského dostavila na políciu v Poprade. Členovia rodiny mali vypovedať samostatne. Podľa slov Radačovského sa vypočúvanie týkalo udalostí z 9., 10. a 29. decembra minulého roka. Rozhovor sa týkal aj vzájomného kontaktu rodiny s policajným exprezidentom počas jeho pobytu vo väzbe. Martina Lučanská zároveň uplatnila nárok náhrady škody.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy, pričom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila nezávislú komisiu na preverenie udalostí spojených s generálom Lučanským. Pohreb sa uskutočnil 8. januára 2021 v obci Štrba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  | Foto: markiza.sk, FB/Milan Lučanský