Obľúbený moderátor RTVS Martin Nikodým (50) prežíva náročné chvíle. Ako priznal na sociálnej sieti, po dlhom odolávaní nakoniec Covid dostihol aj jeho. Fanúšikom sa prihovoril z postele a opísal poriadne nepríjemný zážitok, ktorý potvrdil preťaženie slovenského zdravotníctva.

Moderátor Martin Nikodým, ktorý sa pravidelne usmieva na divákov z RTVS relácie Milujem Slovensko, priznal smutnú spŕavu. V najnovšom statuse na sociálnej sieti uviedol, že po dlhom odolávaní si aj jeho našiel Covid: „Tak som sa nevyhol zaľahnutiu ani ja. Ale dlho som odolával.

Televízna tvár fanúšikom priznala, že koronavírus ju zahnal až do postele. Nikodým tiež pripojil fotografiu so svojou mačičkou, ktorá mu robí spoločnosť. Napokon ale zažil najväčší šok, keď sa snažil dovolať svojej lekárke, aby si zohnal potrebné lieky. Ťažší priebeh Covidu opísal pritom nedávno politik Andrej Danko.

Zdravotníctvo je totiž už dlhšiu dobu preťažené a túto skúsenosť potvrdil aj moderátor. „Nikdy nezahlcujem zdravotnícky systém, ale pre istotu som zavolal na kliniku, aspoň sa opýtať, či mi netreba nejaké lieky. Milá slečna na callcentre otvorila diár pani doktorky a milým hlasom vraví: „Najbližšiu telefonickú konzultáciu vám môžem ponúknuť na utorok. Vravím, že v utorok už budem predsa úplne zdravý alebo mŕtvy, na to mi milá slečna povedala, že ak sa mi priťaží, mám si zavolať v nedeľu a vybaví mi konzultáciu na pondelok,“ opísal zhrozene. Ostáva mu tak dúfať, že Omicron zvládne aj sám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: IG/martinnikodymofficial, FB/Šou Milujem Slovensko