Herečka Mária Bartalos začína ľudí poriadne hnevať. Najskôr vo videu vyzývajúcom na účasť na Pochode pre život verejne odsúdila potraty, za čo si vysúdila poriadnu kritiku mnohých žien. Možnosť rozhodovať o svojom tele považujú za svoje základné právo a slobodu, ktorá im nemôže byť odňatá. Mária s tým však nesúhlasí, pretože ako kresťanka verí, že život je dar. O to šokujúcejšie vyznie to, s čím sa včera podelila na sociálnych sieťach. Svoje dieťa nemieni dať pokrstiť!

Zdá sa, že Mariina viera je trochu svojská a napriek tomu, že odmieta potraty, je za to, aby mal každý človek slobodnú vôľu a konal na základe vlastného vedomia a svedomia. „Prišla mi správa s otázkou, či sme dali Noela pokrstiť. Nie, nedali a ani nedáme,“ zaskočila mnohých radikálnym vyhlásením.

Máriina rozrastajúca sa rodinka. Herečka sa netají tým, že by v krátkej dobe rada Noelovi dopriala súrodenca.

Každý by sa mal rozhodnúť sám

„Viera pramení z osobného presvedčenia a myslím si, že k tomu musí človek dospieť sám. Niektorí veria, lebo mali osobný zážitok, iní uverili na základe počutého a iní, lebo pátrali po dôkazoch, ktoré ich doviedli k pravde,“ píše Mária na sociálnej sieti Instagram pod fotografiou jej synčeka Noela. Ona sama vraj síce bola pokrstená ako dieťa, no pred rokom sa dala pokrstiť znova – nie z dôvodu, že na tom niekto trval. Jednoducho to tak cítila sama, preto sa rozhodla pristúpiť k sviatosti z vlastnej vôle. To isté chce aj pre svoje dieťa: „A preto keď príde ten deň a Noel nám povie, že sa chce pokrstiť, budem sa tešiť, že to chce z vlastnej iniciatívy a presvedčenia a že viem, že vie, že vie.“

Mária má na veci vlastné (často svojské) názory. Vo veciach kresťanstva a viery každému dopraje slobodu a osobnú vôľu. Pri otázke potratov však už taká benevolentná nie je.

Herečka vyťahuje na svetlo sveta veľmi citlivé, osobné a kontroverzné témy. Podobne ako počas obdobia Pochodu za život či dňa, keď povedala, že jej dieťa bude určite očkované, môže jednoznačne očakávať veľkú vlnu kritiky, tentokrát – paradoxne – najmä z kresťanského pólu, ktorý ju za odsudzovanie potratov velebil. Zdá sa však, že na protestné hlasy nedbá. Svoje dieťa chce vychovávať po svojom bez toho, aby sa ako matka nechala kýmkoľvek ovplyvňovať. Na veci má skrátka svoj vlastný názor.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/maria.bartalos | Foto: Instagram/maria.bartalos