Masaker sa odohral v španielskom meste Valga počas pondelkového rána. 45-ročný muž zastrelil svoju exmanželku priamo pred očami detí. Napokon namieril zbraň aj proti svokre a švagrinej, pričom z miesta tragédie následne ušiel.

Krvavý masaker sa odohral v španielskom meste Valga. V pondelok ráno chystala matka svoje deti vo veku 4 a 7 rokov do školy, pričom ich naložila do auta pred domom. Vtom prišiel k vozidlu jej exmanžel a otec detí, vytiahol zbraň a ženu pred ich očami zastrelil.

Pár sekúnd po incidente dobehli na miesto aj vystrašné príbuzné. José Luis Abet Lafuente však zbraň namieril aj na svokru a švagrinú, ktoré rovnako zabil. Po masakri privolal políciu a ušiel. Cestou sa zbavil zbrane, ktorú hodil do neďalekej rieky a vrátil sa domov. Približne 20 kilometrov od svojej exmanželky žije spolu so sestrou a mamou.

Polícia už muža zadržala a čaká ho súdne pojednávanie a väzenie. Rovnako sa podarilo vypátrať zbraň, ktorú polícia vylovila z rieky. Za hrozným incidentom má byť podľa slov susedov konflikt muža s nebohou exmanželkou kvôli deťom, ku ktorým chcel mať častejší prístup. „Najprv prídeš a žiadaš ma o rozvod a ako vrchol mi ešte zakazuješ vidieť deti,“ napísal pred časom podľa informácii BBC na Facebook. Deti, ktoré boli svedkami hrôzy, sú momentálne v starostlivosti svojho strýka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: Twitter, YouTube/AGENCIA EFE