Obľúbené hračkárstvo Dráčik sa v posledných mesiacoch stalo predmetom mnohých búrlivých diskusií. Dôvodom sú kontroverzné príspevky, ktoré zverejňuje samotný majiteľ reťazca. Na jeho vyjadrenia už zareagovali dodávatelia, no predovšetkým samotní zákazníci.

Majiteľ hračkárstva sa rozhodol na oficiálnej stránke Dráčika zverejňovať tzv. rozprávky, ktoré sú však spojené s pandémiou koronavírusu, vojnou na Ukrajine, obrannou dohodou s USA či LGBTI+ komunitou. Prvotné reakcie slovenskej spoločnosti boli radikálne, keďže sa sociálnymi sieťami začalo šíriť heslo #bojkotujemedracik.

K vyjadreniam Dušana Víglaského sa ohradili firmy, s ktorými úzko spolupracuje. Ide o nadnárodnú spoločnosť Lego, ktorá je jedným z jeho najväčších dodávateľov a spoločnosť ALBI. Dokonca slovenský herec Juraj Kemka vyhlásil, že si v spomínanom obchode už žiadnu hračku nekúpi. Tvrdá kritika však majiteľa ,,detského sveta“ neodradila od zverejňovania ďalších príspevkov, ktoré možno považovať za kontroverzné.

Afmosféra verejnosti sa taktiež radikálne zmenila, nakoľko veľké množstvo Slovákov podporuje Víglaského v jeho aktivite. Stotožňujú sa s jeho názormi a sú radi, že ich niekto povie nahlas. Nedávno sa dokonca desiatky našincov zhromaždili pred jednou z predajní Dráčika, aby podporili majiteľa. ,,Dráčik stojí na strane pravdy,“ kríčí jeden z mužov. Mnohí ľudia dokonca avizujú, že chcú prejaviť svoju podporu aj pravidelným nákupom v Dráčiku.

Podpora od Slovákov

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/HiTky.sk | Foto: FB/HTky.sk, obchodnik-roka.sk, dracik.sk | Video: FB/BRAT ZA BRATA