Strana Smer sa na čele s Robertom Ficom vyjadruje k súčasnej vláde mimoriadne kriticky a opakovane volá po predčasných voľbách a zmene garnitúry. Viackrát zorganizovala už i niekoľko protestov, ktorých sa zúčastnili tisícky Slovákov. Aktuálne si ale zavarili na mastnú pokutu. 

Robert Fico opakovane kritizuje súčasnú vládu počas celého volebného obdobia kvôli jej krokom pri riešení pandémie, vojny na Ukrajine, no aj inflácie. Na mušku si pravidelne berie prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorej sa ktosi vyhráža zabitím, ministra vnútra Romana Mikulca či Jaroslava Naďa a Igora Matoviča.

Strana Smer už viackrát zorganizovala verejné protesty, ktorých sa zúčastnili tisícky Slovákov. Dokonca tak učinili aj v októbri 2021 v “červenom” okrese Rimavskej Sobote počas zúriacej pandémie, kedy boli v nemocniciach hospitalizované stovky pacientov. Na akcii sa vtedy zišlo približne 4-tisíc občanov, väčšinou bez rúšok a rozostupov, a to vrátane samotných predstaviteľov Smeru.

Hoci sa oficiálne jednalo o protest, keďže na akcii vystúpili folklórne súbory a speváci, hygienici sa na zhromaždenie pozerali ako na kultúrne podujatie. Smer však zorganizoval aj väčší protest počas pandémie, a to 17. novembra 2020 s účasťou asi 10-tisíc ľudí. Ako informuje portál Aktuality, strane hrozí mastná pokuta: “Strane bola uložená pokuta vo výške 5 000 eur,” uviedla regionálna hygienička z Rimavskej Soboty Tatiana Majanová. Keďže sa však Smer podľa slov Roberta Kaliňáka voči verdiktu regionálneho úradu verejného zdravotníctva odvolal, o veci definitívne rozhodne Úrad verejného zdravotníctva SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: FB/Robert Fico