Slovenská obchodná inšpekcia upozornila prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky na nevyhovujúci výrobok na slovenskom trhu. Podľa hodnotenia inšpekcie má byť nebezpečný!

Inšpektori upozorňujú na výrobok, ktorý môže pre zákazníka predstavovať riziko ohrozenia zdravia. Ide o elektrický varič značky Orava, ktorý má modelové označenie VP-8W. ,,Spodný kryt elektrického variča nie je spoľahlivo spojený s ochrannou svorkou, čo v prípade poruchy izolácie môže spôsobiť, že spodný kryt spotrebiča sa stane živou časťou. Taktiež matica, ktorá zabezpečuje elektrické spojenie alebo kontinuitu uzemnenia, je bez pružného prvku,” uvádza SOI na oficiálnej stránke.

Pri používaní tak môže existovať riziko úrazu elektrickým prúdom. Výrobok je bielej farby, pričom má jednu varnú platňu s priemerom 185 mm. Slovenská inšpekcia nariadila okamžité stiahnutie z trhu, a zároveň vyzýva zákazníkov, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať. Taktiež ho môžu vrátiť do predajne, kde ho zakúpili a peniaze im budú vrátené.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: soi.sk  |  Foto: soi.sk, Pixabay