Nitrou otriasol prípad úmrtia mladej, len 39-ročnej ženy, ktorá sa starala o dvoch synov. Zamestnankyňa radnice pritom len jeden deň pred náhlym úmrtím absolvovala zaočkovanie druhou dávkou vakcíny. Úrady preverujú presnú príčinu úmrtia a možnú súvislosť s očkovaním. 

V Nitre sú mnohí zhrození z prípadu mladej, len 39-ročnej ženy. Zamestnankyňa radnice totiž náhle zomrela, pričom len deň predtým absolvovala druhú dávku odporúčanej vakcíny. „Včera bola na úrade, plná života. Potom sa išla dať zaočkovať,“ prezradil zdroj pre MyNitra.

Ďalšieho rána sa už pritom nedožila a mŕtvu v posteli ju mal nájsť jej manžel: „Samozrejme, že to mnohí spájajú s očkovaním. Podľa mojich informácií malo ísť o druhú dávku vakcíny Pfizer,“ dodal zdroj. Druhej várky očkovania sa teraz údajne obávajú aj ďalší zamestnanci a kolegovia.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou však čaká na výsledky, ktoré potvrdia presnú príčinu úmrtia. Dovtedy sa nechcú vyjadrovať k smutnému prípadu a robiť unáhlené závery. Predbežne sa ale objavuje neoficiálna informácia, že smrť s očkovaním nesúvisela. Úprimnú sústrasť rodine vyjadril aj hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mynitra.sme │ Foto:  YT/Denník N