Matka, ktorá sa stará o 14-mesačné bábätko, sa rozhodla pre veľmi zvláštny krok. Svoje dieťa totiž už niekoľko mesiacov kŕmi tromi fľaškami kávy denne. K tomu, že dievčatko nedostáva mliečko ako iné deti, má pritom poburujúci dôvod.

Anita pochádza z Indonézie a priznáva, že svojmu 14-ročnému bábätku dáva mimoriadne netradičnú stravu. Namiesto mliečka, ktoré deti v jeho veku prijímajú, dostáva malá Hadijah Haura denne až tri fľašky kávy. Jej mama má na túto absurdnosť smutné vysvetlenie.

Na mlieko vraj nemá dostatok peňazí, keďže manžel pracuje pri spracovaní kokosu a denne zarobí približne 1,2 eura. Tento problém sa má týkať mnohých rodín v chudobnej krajine. Preto dieťaťu dáva kávu už od jeho šiestich mesiacov. Dievčatko je podľa slov matky super aktívne, hoci priznáva, že u neho pozoruje aj závislosť na kofeíne.

Dieťatko totiž začne mrnkať vždy, keď nedostane kávu, ktorú si pýta aj pred večerným uložením do postele. V opačnom prípade by podľa informácii TheSun nezaspalo. Hovorca Centra zdravia v Indonézii vyhlásil, že rodinu navštívili a dali dievčatku keksík s mliekom. Rodičia ju už údajne nebudú kŕmiť nezdravým nápojom. Odborníci varujú, že dieťaťu v prípade dlhodobého užívania kávy hrozí zvýšený tep, zvýšený krvný tlak, zničené zuby a bolesti bruška. Našťastie sa ale malá Hadijah vyvíja v poriadku a jej veľkosť je primeraná veku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: Twitter, Pixabay, YouTube/Tribunnews.com