Meno Mária Trošková dnes už pozná celé Slovensko. Jej kariéra vystrelila závratnou rýchlosťou až na Úrad vlády. Momentálne je pod policajnou ochranou a nemá kontakt ani s rodinou. Jej matka poskytla rozhovor pre Nový Čas, kde prezradila aj informácie, ktoré by sa jej dcére asi nepáčili.

Mária Trošková staršia žije momentálne v Púchove a podľa jej slov prežíva peklo. Nemá kontakt s dcérou, ktorej sa údajne vyhrážali a je pod policajnou ochranou. Všetko sa začalo po tom, ako sa jej meno objavilo s Antoninom Vadalom v texte zavraždeného novinára, Jána Kuciaka. Tvrdí, že neslávnou popularitou dcéry trpí už dlhšiu dobu.

Zoznámenie s A. Vadalom

„My máme už tri roky zo života peklo. To, čo dcéra nafotila pre Brejk, to bolo v časoch, keď študovala na vysokej škole. Skončila v Bratislave, kde je už desať rokov,“ povedala matka radkyne Fica.

Ambiciózna Trošková bola v roku 2011 aj riaditeľkou súťaže krásy v Pezinku. Pre podujatie hľadala aj sponzorov a medzi dobrovoľnými prispievateľmi sa našiel aj pochybný podnikateľ, Antonino Vadala.

„Oni sa do seba zamilovali, nezačali ako obchodní partneri. On mal nejakú priateľku v Bratislave, stretli sa a ja som o tom ani nevedela. A tam sa stretla s tým, že on bol ochotný, poviem príklad – zaplatiť nejaký hotelík, tam zaplatiť tri izby na noc, pretože pravda chlap a mladé pekné baby. Vtedy sa s ním stretla…a boli chvíľu spolu,“ pokračovala v spovedi Troškovej matka.

Sľubná láska stroskotala veľmi rýchlo. Vadala odišiel na návštevu do Talianska, kde sa vraj oženil. Už v tej dobe bol na neho v Taliansku vydaný zatykač.

„Ja som sa mu smiala, že tam je na neho vydaný zatykač a on tam chodí autom na svoj vlastný pas úplne bez problémov. No a on sa tam oženil. A to bol šok, to bola šupa, takže sa to s Majkou skončilo,“ pokračuje bez okolkov.

Mária Trošková
Mária Trošková (v strede)

Cesta až na Úrad vlády

Mária Trošková údajne našla inzerát a doslova na neho klikla. Začala ako asistentka u poslanca Smeru, Viliama Jasaňa. Podľa slov matky trvalo výberové konanie osem mesiacov.

Neskôr sa dostala až k najmocnejšiemu mužovi na Slovensku, Róbertovi Ficovi. Zúfalá matka odmieta aj tvrdenia, že jej dcéra páchala nelegálnu činnosť alebo daňové podvody s Vadalom.

„V živote s ním žiadne kšefty nemala, nerobila nikdy na žiadnych daňových podvodoch. Nerobila tam, kde sa dávajú eurofondy. Ona je asistentka, preberá e-maily a taktiež je sekretárka, čiže to je choré a všetko postavené na hlavu,“ rozčúlene reagovala na medializované obvinenia.

Aktuálna situácia ju desí a zaujíma ju len bezpečnosť dcéry. Ako dlho bude pod policajnou ochranou zatiaľ nie je známe. Dcéra jej však povedala, že za ňou nemôže ísť a že sa bojí aj o ňu.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook, YouTube