Je absolútne prirodzené, že deti sú zvedavé a nemajú problém spýtať sa na čokoľvek, a zároveň ich môžu zaujať aj ľudia, ktorí takpovediac vytŕčajú z radu. Vo väčšine prípadov zasiahnu rodičia, pričom svoje dieťa okamžite zahriaknu. O podobných situáciách, ktoré zažíva takmer každý deň, tentokrát prehovorila trojnásobná mamička.

Jenna Gines je matkou dvoch synov a jednej dcérky, pričom jeden z chlapčekov je na invalidnom vozíčku. Čoraz viac si však trojnásobná mamička uvedomuje, že rodičia zakazujú deťom, aby zízali na jej telesne postihnutého synčeka. Dokonca svojím potomkom nariaďujú, aby chlapca na vozíku ignorovali. Takéto správanie starostlivú ženu hlboko zasiahlo a rozhodla sa všetkým rodičom prehovoriť do duše.

Prosba od matky

,,Prosím, prestaňte svoje deti učiť, aby sa nepozerali! Čo ich učíme, keď im to zakážeme? Nepozeraj sa na nikoho, kto je iný než ty. Nebuď zvedavý, nechci sa naučiť o niečom, čo si doteraz nevidel. Drž sa ďalej od vecí, ktoré sú iné. Namiesto tohto ich nechajte, nech “zízajú”. Dovoľte im, aby kládli otázky, hovorte spolu o tom. Čo vidia? O čo sa zaujímajú? Čo je inak? Učte svoje deti o odlišnosti, pretože je ok byť iný. A je ok si to všimnúť a hovoriť o tom. Ešte lepšie je spriateliť sa s človekom, ktorý je iný. Nie je však v poriadku ignorovať ho, či prehliadať. Prijmite odlišnosť, hovorte o nej a buďte tou zmenou, po ktorej v tomto svete voláme.”

Zdroj | Foto: Facebook/Jenna Gines