Keď sa ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská či iní kompetentní za rezort zdravotníctva vyjadria, že kvalita služieb v nemocniciach či na pohotovostiach sa postupne zlepšuje, Slováci sú znechutení. Neveriacky sa chytia za hlavu, keďže sa denne stretávajú so skutočnou praxou, ktorá rozhodne nie je taká ružová, ako sa prezentuje v médiách.

Nahnevaná matka sa rozhodla opísať svoju skúsenosť s chorým synom, pričom ju zverejnila prostredníctvom stránky „Nekŕmte nás odpadom“. Status sa stal okamžite virálnym, keďže mnoho ľudí sa vedelo úplne vžiť do situácie, ktorou si musela prejsť. Nehovoriac o fakte, že aj napriek tomu, že Slováci sú nútení platiť odvody do zdravotnej poisťovne, u lekára aj tak minú hoc aj polovicu z výplaty.

Vyjadrenie matky

“Nedá mi nevyjadriť sa k tomu nášmu “krásnemu” slovenskému systému, to ho*no, do ktorého sme sa dostali a budeme v ňom len hlbšie a hlbšie, pokiaľ len budeme skláňať hlavy ako sprosté ovce!!!! Platíme odvody do zdravotných poisťovní, aby vám lekárka v detskej ambulancii vyúčtovala 7 € za crp vyšetrenie, pretože ho poisťovňa neprepláca! Na pohotovosti si zaplatíte “vstupenku” v hodnote 2 €, v nechutných priestoroch plných rôzne chorých detí (nevyjadrujem sa k toaletám, ktoré sú horšie ako podchody na trnavskom kedysi..), si počkáte tak 2-3 hodiny a musíte si sledovat lístočky “do tomboly”, aby ste vedeli kolkatý v poradí ste, aby vás v tom chaose a nervozite niekto nepredbehol a nevznikla bitka, od čoho tam zrejme sedí aj stará pani z SBS služby, ktorá by ani ruku nedokázala zdvihnúť v prípade nejakého problému…. Keď už sa konečne dostanete dnu, prvá otázka znie, prečo vás neposlali hned do inej ambulancie, čiže zistíte, že dve hodiny vášho života a zdravia budú obohatené o ďalšie čakanie! Po celých hodinách, keď môžete ísť domov (s výsledkom vlastne žiadnym, záverom, že ak teploty pôjdu nad 40*, môžete prísť znova) nemôžete zabudnúť zaplatiť parkovné 6 €…. To, že sme tam prišli s teplotou 39,7*, bolo zjavne ešte O.K… Že som syna držala hodinu zabaleného v dvoch bundách vo vysokých horúčkach a silnou triaškou nevadí. Ak si náhodou zmyslíte, že využijete “služby” Výjazdovej detskej pohotovosti, tak sa dočítate, že dňom 1.7. vstupuje do platnosti nová legislatíva upravujúca fungovanie ambulantnej pohotovosti a znamená aj ukončenie poistného vzťahu so všetkými zdravotnými poisťovňami. Čiže buď si to budete platiť (mesačne 30 €) alebo jednorazový výjazd vás vyjde 90 €!!! Ak budete mať to šťastie, že nebudú mať nahlásený výjazd k dieťaťu, ktoré platí paušál. NAŠE DETI MAJÚ BYŤ NA PRVOM MIESTE!!!! MAKÁME ZA MIZERNÉ PLATY, PLATÍME TOMUTO ŠTÁTU NESKUTOČNÉ PRACHY A ČO Z TOHO MAME???! Chce sa mi grcať! ĽUDIA, ZOBUĎTE SA!!!! Čo sme už úplné kok***ské ovce, že sa s týmto chcete uspokojiť?!!!!”

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, YouTube