Do košického Hniezda záchrany bolo odložené iba niekoľkohodinové bábätko vo výbornom zdravotnom stave. Anonymná matka sa chlapčeka, zabaleného v zavinovačke s čiapkou na hlave, vzdala na Neonatologickom oddelení na Rastislavovej.

Do inkubátora Hniezda záchrany matka vložila dieťatko v stave naoko výbornej zdravotnej zaopatrenosti. Dieťa bude následne klinicky vyšetrené a podľa vonkajších znakov hmotnosti, dĺžky a pupočníka sa odhadne jeho vek. Zdravotníci zanalizujú čistotu a mieru zanedbanosti dieťatka a zrealizujú sa aj výtery či sériológia kvôli možným infekciám, taktiež toxikologické vyšetrenie pre zistenie drogovej závislosti matky.

Biologická matka si dieťa z nemocnice nemôže vziať späť, novorodenec prijatý v Hniezde záchrany je ohlásený na ÚPSVaR. Ten začína proces umiestnenia do profesionálnej rodiny. Bábätko potom zostáva na neotologickom zariadení 2 až 4 týždne od rozhodnutia súdu. Pokiaľ by matka svoj čin oľutovala, rozhodnutie súdu o pridelení starostlivosti môže trvať aj rok.

Hniezdo záchrany doposiaľ zachránilo 13 chlapcov a 6 dievčat. Matky doň môžu vložiť svoje deti anonymne a beztresne, avšak nakoľko proces vrátenia je psychicky aj časovo náročný, treba ho riadne zvážiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com