Mladá žena skrývala tvár svojho synčeka pred rodinou i priateľmi, nakoľko sa veľmi bála reakcie širokého okolia. Postupom času však zmenila názor a uvedomila si, že je hrdou matkou bábätka, ktoré pre ňu znamená celý svet.

Amy Ward pochádza z amerického štátu Illiniois a v posledný januárový deň porodila synčeka Elijaha. Chlapček sa však narodil so zriedkavým ochorením. Vo väčšine prípadov vzniká v dôsledku prasknutia vaku s tekutinou, ktorá obklopuje bábätko. Dieťa sa tak narodilo s poškodenou ľavou nohou, pravou rukou a tváričkou, na ktorej má rázštep pery a podnebia. Zároveň má aj mikroftalmiu, čo je vývojová porucha oka, ktoré je menšie a nedokáže reagovať na svetlo. 24-ročná matka preplakala niekoľko nocí, no svojho synčeka miluje a jeho vzhľad na tom nič nezmenil.

Po neustálych žiadostiach zo strany rodiny a priateľov, aby predstavila svoj najväčší poklad, napokon súhlasila. Tváričku 7-mesačného Elijaha ukázala na sociálnej sieti. Veľké množstvo ľudí ju podporilo a upokojilo, že pár plastických operácií z neho spraví krásneho chlapčeka. Našli sa však aj ľudia, ktorí boli extrémne krutí. ,,Mala si ísť na potrat. V tehotenstve ti museli povedať, že bude vyzerať ako monštrum,“ znel jeden z komentárov.

Niektorí jej dokonca odporučili, aby ho radšej zabila alebo sa ho zbavila prostredníctvom adopcie. Amy tieto nechutné vyjadrenia zdrvili, no rozhodla sa zamerať na zdravie synčeka. Čoskoro ho čaká operácia nosa a následne aj úprava rázštepu i očných viečok. Posledným krokom má byť operácia podnebia.

Tváričku Elijaha si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: gofundme.com