Otrasená matka sa rozhodla zverejniť desivý zážitok, ktorý mohol pokojne skončiť veľkou tragédiou. Varovala preto ďalších rodičov, aby boli ostražití. Ona sama okamžite spravila opatrenia, aby sa už nič také v budúcnosti neopakovalo.

K desivému incidentu došlo v Anglicku, no podobná situácia by sa pokojne mohla stať aj na Slovensku. 6-ročné dievčatko Melody sa začalo sťažovať na bolesť brucha, pričom jej matka Jane Bailey podala bežne dostupné lieky na úľavu. Bolesti sa však zhoršovali, v dôsledku čoho skončila v nemocnici.

Práve tu mala na lôžku kričať od bolesti a lekárom povedať, že pri hre s magnetkami prehltla štyri z nich. Dieťa absolvovalo 6-hodinovú operáciu, pričom jej museli odstrániť 15 centimetrov čreva. Magnetky jej totiž doslova ,,prepálili“ tkanivo kvôli vzájomnej príťažlivosti. Po operácií dievčatko vysvetlilo, že sa chcelo podobať na ľudí s piercingmi v jazyku, ktorých videla na internete. Keď to však skúšala, malé guľaté magnetky nechtiac prehltla.

Podľa slov lekárov sú takéto prípady pomerne časté. ,,Lekári povedali, že Melody mala naozaj šťastie, pretože niekedy môžu skončiť so stómiou alebo s odstránením všetkých čriev, alebo to môže byť dokonca život ohrozujúce. Bola to obrovská úľava vedieť, že sú vonku a ona bude v poriadku,“ napísala na sociálnej sieti jej matka, ktorá varuje všetkých rodičov, aby magnetky v ich domácnosti okamžite vyhodili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: liverpoolecho.co.uk  |  Foto: Twitter