Pred ôsmimi mesiacmi šokoval Česko prípad 27-ročnej matky, ktorá vyskočila zo štvrtého poschodia spolu so svojím synčekom, pričom chlapček nemal v tom čase ani dva roky. Dieťa pád, žiaľ, neprežilo, kým v prípade matky nastal po dlhom čase zvrat.

V novembri 2018 otriasol Českými Budejovicami hrozný prípad. Len 27-ročná matka sa rozhodla ukončiť svoj život skokom z okna paneláku na štvrtom poschodí. Pre smutný čin sa však odhodlala spolu so svojím synčekom v náručí. Chlapček v tom čase nemal ani dva roky a po páde bol na mieste mŕtvy.

Žena bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice a pád napokon prežila. Polícia a vyšetrovatelia boli vtedy skúpi na slovo a zhromažďovali informácie, ktoré by pomohli prípad objasniť. Teraz, osem mesiacov po incidente, nastal nečakaný zvrat.

Juhočeský policajný hovorca Jiří Matzner podľa českého Blesku uviedol, že došlo k posunu. „Po zhromaždení všetkých potrebných posudkov a vyhodnotení stôp pristúpili vo štvrtok kriminalisti k obvineniu ženy,“ odhalil. Taktiež však dodal, že ďalšie informácie, vzhľadom ku citlivosti prípadu, zverejnené nebudú. Matke však v prípade dokázania viny hrozí až 18 rokov za mrežami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YouTube/Týdeník Polície