V polovici mája uplynulého roka otriasla celým Slovenskom vražda 16-ročného Tomáša, ktorý mal podľa rozhodnutia súdu zomrieť rukou jeho najlepšej kamarátky Judity. Potom, čo tínedžerka spoznala v piatok (27. novembra) svoj trest, sa na jej adresu vyjadrila aj zdrvená matka zosnulého chlapca.

16. mája 2019 prišiel v jednom z luxusných bytov na žilinskom sídlisku o život 16-ročný Tomáš, ktorý trávil čas u svojej kamarátky Judity. Kým v jednom okamihu dvojica prežívala ničím nerušené chvíle, a dokonca vzniklo i zopár fotografii, o 15 minút neskôr sa za dverami odohrala tragédia. Brunetka mala zasadiť svojmu spolužiakovi 49 rán nožom, pričom vo výpovedi uviedla, že skutok spôsobil falošný odpočtár elektriny. Nakoľko sa však našla v jej izbe vražedná zbraň a expertíza nepreukázala prítomnosť žiadnej tretej osoby, Judita bola vyšetrovaná za múrmi väznice.

V piatok si však stredoškoláčka vypočula rozsudok súdu a za vraždu bola odsúdená na trest odňatia slobody vo výške 12 rokov a 4 mesiace. Judita sa však voči rozsudku odvolala, a preto ešte nie je právoplatný. Kým 17-ročnú gymnazistku prišla podporiť celá rodina, rodičia obete s ňou nedokázali byť v jednej miestnosti. “Na pojednávaniach zívala a usmievala sa, keď počúvala znalcov. Neprejavovala žiadne emócie a rodina doteraz nevyjadrila sústrasť ani ľútosť. Nemám slov. Bolo to pre mňa neskutočné utrpenie. Keby bolo ešte jedno pojednávanie, už to asi ani nedám,“ povedala pre Nový Čas Tomášova teta Monika.

Kým rodičia zavraždeného s bolesťou v srdci volali po spravodlivosti a k prípadu sa doposiaľ nevyjadrovali, po vynesení rozsudku predsa len prelomila Tomášova mama mlčanie. „Žiadny trest pre túto špinu nie je pre mňa dostatočnou satisfakciou za smrť Tomáška,“ uviedla pre Nový Čas zdrvená žena.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Tomáš T.