Iba ťažko si predstaviť, s akou výzvou bojujú rodiny, do ktorých nezavítalo zdravie a musia každú noc bojovať o nové ráno. Niekto prekoná chrípku za pár dní, vyvrtnutý členok za pár týždňov. No čo ak vám choroba či postihnutie zmení život na 13 rokov?

Elise C. Nelson z amerického Paynesville zavraždila svoju mentálne postihnutú trinásťročnú dcéru po tom, ako s ňou zostala doma sama bez rodiny a svedkov. Mladá Kylie stratila pri pôrode kyslík a fatálne sa to odrazilo na jej zdraví. Do životov matky a dcéry tak vstúpil nevyhnutný monitor, ktorý mal alarmom upozorňovať na nízku hladinu kyslíka v tele.

Keď už matka mladej tínedžerky prestala starostlivosť o dcéru zvládať, stíšila jej monitor, no neskôr ho vypla úplne a nechala ju napospas smrti. Posledný pulz prístroj nameral tesne pred siedmou hodinou ráno, o 6 hodín neskôr matka zatelefonovala na tiesňovú linku. Privolaní záchranári skonštatovali, že nehybné telo mladej bojovníčky je mŕtve už niekoľko hodín. 35-ročná žena bola na súde v Stearns County obvinená z úmyselnej vraždy druhého stupňa, rozsudok si vypočuje 8. októbra tohto roku.

Ako tiež uviedli zahraničné médiá, Elise v roku 2008 zažalovala v mene svojej dcéry nemocnicu za nesprávny praktický postup pri pôrode, za čo vysúdila 23,2 milióna dolárov. Po odvolaní sa obžalovaných však došlo k mimosúdnemu urovnaniu, pričom podmienky neboli zverejnené.

Zdroj: startribune.com, Stearns County District Court