Dojčenie bábätka na verejnosti neustále rozdeľuje spoločnosť na dva tábory, pričom niektorí to vnímajú ako pohoršujúce, no iní to akceptujú a považujú za normálne. Svoje o tom vie mamička, ktorá neváhala, keď jej dieťa dalo najavo, že je hladné. Dostala sa však do situácie, s ktorou vôbec nepočítala.

Niektorí považujú dojčenie na verejnosti za celkom normálne a slobodné rozhodnutie matky, zatiaľ čo iní sa nad touto záležitosťou pohoršujú, keďže sú presvedčení, že v tomto prípade je nutná istá dávka súkromia. Mamička pochádzajúca z Austrálie, Natalia Forester sa k tejto téme vyjadrila na sociálnej sieti, keďže sa dostala do konfliktu s inou ženou práve kvôli dojčeniu.

Žena pred pár dňami navštívila spoločne so svojimi synmi miestny bazén, kde sa jej starší syn učil plávať. V tej chvíli sa však jej mladší syn, 10-mesačné bábätko dovolávalo mlieka. Natalia tak neváhala a začala ho dojčiť priamo v bazéne. O pár minút však k nej pribehla plavčíčka, ktorá ju z bazéna vyhodila.

Dojčiacu ženu to veľmi nahnevalo a s vysvetlením plavčíčky, prečo mala opustiť bazén sa podelila aj s priateľmi na sociálnej sieti. ,,Povedala mi, že jedlo a pitie sú v bazéne zakázané. Potom, že by sa mlieko mohlo dostať do vody a znečistiť ju a do tretice, že by sa dieťa mohlo v bazéne pozvracať,“ posťažovala sa. Natalia zrejme očakávala, že sa jej iné matky zastanú. Opak bol však pravdou, keďže súhlasili so ženou, ktorá mala na starosti bazén. Dojčenie priamo v bazéne zároveň označili za hygienické riziko. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj: meaww.com  |  Foto: Pixabay